Jak je již pravidelným zvykem, tak každý rok po vánočních prázdninách a silvestrovských oslavách jezdí dorostenci na zimní soustředění do Horního Polubného v Jizerských horách ve dvou termínech (6.1.-12.1 a 12.1.-18.1.), ponejvíce rozděleni na mladší a starší.

Cílem je zvýšit vytrvalost a fyzický fond hráčů a to hlavně prostřednictvím běhu na lyžích. Dostane se ale i na klasický běh a posilování. Tréninky probíhají každý den ve třech fázích + ranní výběh, kromě pátého rehabilitačního dne, kdy mají kluci možnost navštívit aquapark v Jablonci nad Nisou a odpočinout si před nejdelší tratí na běžkách. Letošním zpestřením bylo posilování a doplňkové sporty v nedaleké hale, která je zde nově otevřena.

Dá se říci, že horské soustředění proběhlo až na pár malých zádrhelů úspěšně. Hráči šli do každého tréninku pokud možno naplno a snažili se. Ve druhé polovině ledna už oba týmy přešly na tréninkové dávky do ruzyňské haly. Příprava se postupně z tréninku zaměřeného na fyzickou kondici přesune k herním činnostem. Veškerá příprava má jediný cíl. Úspěch ve druhé polovině sezony, kterou oba dorostenecké celky načnou 16. února na půdě nepříjemného soupeře – Zubří.

Starší dorostenci budou před Valachy hájit třetí příčku, oba týmy mají shodně 16 bodů. Mladší dorost bude naopak chtít na valašské medailové pozice zaútočit z pátého místa. Druhé Zubří je totiž v 1. lize mladšího dorostu o tři body před Duklou.

– red-