HC Zubří – HC Dukla Praha 30:22 (19:10)

Jarní část jsme zahájili u jednoho z aspirantů na medailové pozice – HC Zubří. Domácí nám jistě chtěli oplatit těsnou porážku z posledního vzájemného souboje. Sice jim chyběla jedna z klíčových spojek, ale na své straně měli i hráče, kteří si už zkusili reprezentační dres a to na kvalifikaci ve Španělsku. I přesto jsme sem přijeli vybojovat důležité body.

Začátek zápasu napovídal, že i tentokrát to bude vyrovnaný souboj. Bohužel od stavu 4:3 pro nás jsme sérií neproměněných šancí technických chyb a neplnění pokynů v obraně přišli o vedení a navíc rozdíl mezi oběma týmy začal narůstat až na hrůzostrašných 9 gólů. Domácím naopak vycházelo skoro všechno,  zvlášť levé spojce F. Nesvadbovi se dařilo, když téměř každá jeho střela skončila v síti. Proto skončil poločas suverénní výhrou domácích 19:10.

Do druhého poločasu jsme nesložili zbraně a navíc k bojovnosti jsme konečně zpřesnili obranu. Díky tomu se zuberské spojky už neprosazovaly v takové míře jako v prvním poločase. Ve chvíli kdy jsme se dostali na rozdíl 4-5 branek to vypadalo, že jsme znova ve hře. Naneštěstí jsme ale nejdůležitější chvíle utkání nezvládli (zbytečné tech. chyby, neproměňování jasných šancí) a proto začal soupeř znovu odskakovat na více branek. Protože už se blížil konec zápasu, tak jsme na další obrat neměli síly a zkušený soupeř si vedení pohlídal. Utkání symbolicky zakončil brankou nejlepší střelec domácích a na světelné tabuli tak svítil výsledek 30:22.

Doufáme, že se nám brzy začne znovu dařit, protože na první místo ztrácíme už osm bodů. Příště uvítáme v netradičním čase (pátek v 17:00) celek z Jičína.

Sestava a branky Dukly: Zavázal, Štefanič – Burdátš, Myslbek 1, Zelenka 3, Hradecký 2, Chmelík 3, Viktora, Šmíd 1, Lenner 1, Mulač, Krouský 6, Patzel 3, Režnický 2

J.P.Burdátš