Dukla – Jičín  27:30 (16:15)

V první  domácím utkání po zimní přestávce jsme hostili Jičín. Měli jsme mu co oplácet. Do utkání ale vstoupil lépe soupeř.  Dokázal si vypracovat lepší šance a ty proměňoval. Postupně vedl již 10-4. My jsme změnili obranu na 0:6 a začali postupně náskok stahovat. Lépe jsme bránili, za obranou chytal tentokrát velmi spolehlivě O. Zavázal a my jsme začali proměňovat. Do poločasu jsme dokázali otočit skóre ve svůj prospěch na 16:15.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně jako jsme skončili první. Dobře jsme bránili a dokázali si vytvořit a proměnit šance. Jenže pak jsme z nepochopitelného důvodu začali kupit zbytečné a naivní technické chyby. Vždy když jsme dokázali ubránit nebo měl výborný zákrok O. Zavázal, tak jsme míč odevzdali technickou chybou. Soupeř touto nabídkou nepohrdl a postupně otočil vývoj ve svůj prospěch na 25:22; 27:24. My jsme v závěru ještě několikrát ubránili, ale opět jsme ztratili míč technickou chybou nebo uspěchanou střelbou a tak se sami připravili o možnost s utkáním ještě v závěru něco udělat. Soupeř si tak odvezl vcelku zaslouženě oba body.

Je to již druhá prohra ze dvou utkání v jarní čísti. Zatím se nám nedaří naši hru po odchodu některých hráčů stabilizovat. Postrádáme lepší spolupráci a hráči se snaží utkání zvrátit každý sám. Jen doufám, že nám nyní delší pauza (utkání v Kopřivnici hrajeme až 9.3.) trochu pomůže a budeme mít čas se na tyto věci zaměřit. Potenciál i bojovnost tu je, jen je musíme využít správně. Věřím, že to přijde a naše hra bude opět úspěšná jako na konci podzimní části.

Pavel Farář – trenér

Sestava a branky:  Zavázal, Štefanič – Hradecký, Chmelík, Krouský 1, Patzel, Režnický, Řežábek, Herzán 7, Mubenzem 7, Kývala 5, Březina 5/1, Kopáč 2