Mezi jarními prázdninami obou polovin Prahy jsme odjeli do Českých Budějovic, kde jsme sehráli turnaj mladších žáků obohacený o mezinárodní účast rakouského Lince. Přihlášeno bylo pouze jedno družstvo Dukly, které bylo sestaveno jak z hráčů Dukly 4, tak Dukly 6.

Během jednoho dne jsme sehráli jsme celkem 6 utkání po 20 minutách. První zápas se Šťáhlavy se nesl ve znamení ospalého začátku a navíc nás soupeř překvapil velmi dobrou a rychlou hrou v útoku. I nám se dařilo střílet branky, ale také jsme velkou spoustu branek dostali. Nakonec jsme ovšem zvítězili bezpečně 15:10.

Ve druhém utkání jsme narazili na Strakonice, se kterými nemáme příliš dobrou vzájemnou výsledkovou bilanci. Oproti prvnímu utkání dne jsme výrazně zlepšili obranu, což mělo za následek pouze pět obdržených branek za celých 20 minut hry. V útoku jsme se sice špatně prosazovali na brankovišti, o to více se nám ale dařila střelba z dálky, o kterou se starali J. Patzel a V. Bartoš. I díky jejich gólům jsme dosáhli jsme druhého vítězství, tentokrát 10:5.

Olomouc pro nás znamenala první výraznou překážku, protože v dosavadním průběhu turnaje neprohrála a prezentovala se velmi pevnou zasunutou obranou, kde využívala výšky svých hráčů. I proto jsme se prosazovali pouze střelbou z dálky, na brankoviště se totiž nebylo možné dostat. Po vyrovnaném boji o výsledku rozhodla naše neschopnost rozložit střelbu branek na více jak jednoho hráče a prohráli jsme 9:11.

S Českými Budějovicemi jsme si ale výrazně spravili chuť. Po skvělém výkonu v obraně jsme obdrželi jen čtyři branky. V útoku se pak konečně prosadili více jak tři hráči, což nám přineslo vítězství 19:4.

Družstvu Úval jsme chtěli oplatit porážku ze vzájemného střetnutí na turnaji v Kostelci nad Černými lesy. Znovu jsme ale nedokázali získat potřebný náskok a utkání bylo vyrovnané až do konce. V závěru tak mohl zápas dopadnout jakkoli, protože během poslední minuty proběhlo za vyrovnaného stavu několik útoků na obou stranách. Nakonec se rozhodlo po naší individuální akci přibližně 30 sekund před koncem, po které jsme již Úvalům nedovolili vystřelit a vyhráli jsme 10:9.

Družstvo Lince jsme měli podle předpokladů vzhledem k průběhu turnaje porazit, protože podávalo nepříliš výrazné výkony. Na nás ale rakouští hráči vstoupili s chutí a především v obraně nám dělali velké problémy. Znovu jsme se v útoku jen těžko prosazovali a v obraně jsme nehráli tak důrazně jako v dalších utkáních. Především nedůraz v obraně se nám vymstil, protože jsme dostávali jednoduché branky po individuálních akcích soupeře. Prohráli jsme tedy druhé utkání v turnaji a to poměrem 9:12. I to nám ovšem stačilo ke konečnému 2. místu

V posledních utkáních se nám příliš nedaří udržet dobrý výkon během celého utkání, potažmo celého turnaje. Do začátku jarní části soutěže nám ale ještě zbývají skoro dva měsíce a tak máme čas na to, abychom svou hru ještě zlepšili. Bez pečlivé práce na tréninku to ale rozhodně nepůjde.

Sestava a branky: O. Janda, J. Kaisler, E. Kincl 3, O. Kratochvíl 1, V. Vlček 1, J. Patzel 43, L. Kaplan 14, J. Roháč, V. Bartoš 7, Z. Ježek 1, M. Tůma 2.

Trenéři Ladislav Charvát & Ondřej Václavek