Díky vstřícnému jednání Karviné a Kopřivnice jsme mohli odehrát obě utkání v jednom víkendu. Pro hráče to byla nová zkušenost a pro reprezentanty připomínka modelu kvalifikace či ME nebo MS. I zde se hrají  ve třech dnech 3 utkání a na vrcholné akci je to podobné (6-7 utkání za 10 dní).

Karviná – Dukla 26:26 (16:11)

V sobotu jsme nastupovali proti Karviné. I když podle postavení v tabulce jsme měli být favorité, v Karviné je to vždy velmi těžké. Soupeř začal lépe. Byl důraznější v obraně a vycházel mu rychlý útok. My jsme naopak nebyli dostatečně efektivní v koncovce. Postupně narůstal náskok soupeře až na 16-8. V posledních třech minutách první půle jsme dokázali tento rozdíl třemi brankami v řadě snížit na poločasových 16:11.

Do druhého poločasu jsme již vstoupili lépe. Začali jsme být důraznější v obraně. Několika výbornými zákroky nás podržel M. Štefanič v brance a my se začali prosazovat v útoku. Dokázali jsme dotáhnout soupeře na 22:20 a ve 20 min. jsme dokonce vyrovnali na 23:23. Soupeř v této fázi opět odskočil na 26:23, ale koncovku utkání jsme tentokrát zvládli na jedničku. Za poslední tři minuty jsme neobdrželi branku a naopak jsme dokázali sami 3 góly vstřelit. Remíza byla asi nakonec vzhledem k vývoji utkání spravedlivá. Bylo to velmi kvalitní, tvrdé, ale férové utkání, které velmi dobře řídili mladí rozhodčí Frieder, Mohyla.

Hráči zaslouží veliké poděkování za bojovnost a nasazení. Dokázali si, že je možné i takto špatně rozehrané utkání zvrátit a že kolektivní výkon je toho základem.

Sestava a brankyDukly:  Zavázal, Štefanič – Chmelík, Viktora, Krouský 1, Patzel 1, Režnický, Řežábek 3/1, Herzán 2, Mubenzem 5, Kývala 5, Kalous 3, Březina 5/1, Kopáč 1

 

Kopřivnice – Dukla 30:22 (15:13)

Druhý den jsme nastupovali proti favorizované Kopřivnici. Tentokrát jsme do utkání vstoupili podstatně lépe. Dobře jsme bránili a pouze nepřesná střelba a několik zbytečných technických chyb nám neumožnilo odskočit soupeři na výraznější rozdíl. Ten toho v konci poločasu využil a naopak odskočil on na 15:13.

Bohužel jsme do druhé půle opět vstoupili s pocitem, že musíme hned utkání otočit. Nepřesné a ukvapené střelby, technických chyb a individualistických výkonů soupeř využíval.  Odskočil postupně na 20:14; 25:16.  V této fázi utkání již bohužel naši hráči nenašli sílu (hlavně morální) na nějaký větší odpor. I nadále se pokoušeli hrát každý sám a to na rozjetého soupeře nemohlo stačit. Zaslouženě jsme tak prohráli 30:22.

Tentokrát bohužel hráči nezopakovali výkon, kterého jsou schopni. Doufejme, že v dalších utkáních to bude lepší.

Sestava a branky Dukly: Zavázal, Štefanič – Chmelík, Viktora, Krouský, Patzel, Režnický, Řežábek 5/1, Herzán 1, Mubenzem 4, Kývala 4, Kalous 4, Březina 1, Kopáč 3.

Pavel Farář – trenér