Continental Cup 2014 je náš

Na turnaj do Jičína jsme vyráželi se dvěma družstvy. A-team byl složený především z hráčů ročníku 2001 a B-team tvořili  hráči ročníku 2002 a také hráči, kteří s házenou teprve začínají. Turnaj byl koncipován jako dvouskupinový, kdy se ve finálové části hrálo křížem mezi skupinami. Dukla A svou základní skupinu vyhrála bez ztráty bodu po utkáních s Jabloncem (17:0), Jičínem A (9:5), Velkou Bystřicí (8:3), Libercem B (14:8) a Mělníkem (12:4). Velmi povedené bylo utkání s Velkou Bystřicí, která nás na posledním turnaji na jejich půdě doslova zostudila. Tentokrát se karta otočila, hráče Velké Bystřice jsme nepustili téměř k ničemu, na druhou stranu utkání s Libercem bylo velmi, velmi ospalé především v prvním poločase.

Dukla B se postupně utkala s Mladou Boleslaví (4:7), Pardubicemi (8:7), Lovosicemi (2:19), Libercem A (11:11) a Jičínem B (5:4). I Dukla B měla momenty, které zaslouží vyzdvihnout, ale také se nad nimi zamyslet. Pozitivní byl zásadní obrat v utkání s Libercem, kdy jsme prohrávali i o 4 branky, ale klidnou a trpělivou hrou jsme utkání otočili na 10:9 a 11:10. Bohužel jsme 10 vteřin před koncem dostali vyrovnávací branku na 11:11. Vítězství v tomto utkání by nás poslalo do boje o 5. místo. I přes remízu se jednalo o naše nejlepší utkání v turnaji. Velmi nás pak může mrzet úvodní utkání s Mladou Boleslaví, do kterého jsme vstoupili velmi opatrně a báli jsme se cokoli udělat, i když soupeř byl přibližně na naší výkonnostní úrovni. Dukla B sice neuhrála tak výrazné výsledky jako Dukla A, o to víc si ale ceníme bojovnosti, kterou hráči vložili do každého utkání a byť jsme remizovali nebo vyhráli jen o branku, hrála se pohledná házená, za kterou se nemusíme stydět. Naopak můžeme být pyšní a tyto výkony jsou příslibem do další sezóny. O 7. místo jsme nakonec hráli s Velkou Bystřicí. Jelikož se očekávalo, že toto družstvo bude hrát semifinále, neměli jsme co ztratit a až do stavu 5:5 jsme drželi se soupeřem krok. Poté už Bystřice ukázala svou kvalitu a získala 7. místo po výsledku 10:16.

Potom už jsme se ale soustředili na závěrečné boje Dukly-A v semifinále a následném finále turnaje. V semifinále jsme jasně porazili Mladou Boleslav 17:1, o to víc mrzí úvodní prohra Dukly-B hned v prvním utkání turnaje. Ve finále na sebe narazily dva jediné do té doby neporažené týmy  Dukly A a Lovosic. Od začátku se hrálo velmi rychle a především důrazně. Střelci se v útoku jen velmi těžko prosazovali přes dobře organizované obrany a spolehlivě chytající brankáře. V celém průběhu utkání tak nebyl rozdíl ve skóre vyšší než 2 branky. V základní hrací době skončilo utkání nerozhodným výsledkem 8:8 a následovaly 3 série pokutových hodů. V první sérii byli úspěšní oba střelci, v druhé sérii byli zase úspěšnější oba naši hráči, a když za sebe Ondra Janda nepustil ani následující sedmičku, mohli jsme začít slavit.

Ačkoli jsme ve finále nehráli tak dobře a troufáme si tvrdit, že jsme ani nebyli výrazně lepším týmem, bojovností a hlavně kolektivním výkonem jsme utkání dovedli do vítězného konce. Oběma družstvům Dukly tak patří dík především za bojovnost a týmový výkon, od toho se odvíjela jak předvedená hra, tak i výsledky. Umístění na 1.a 8. místě jsou nepochybně úspěchem.

Sestava Dukly „A“: O. Janda 1, B. Magendans, L. Kaplan 22, J. Magendans 5, J. Patzel 18, Z. Ježek 7, Š. Brabec 5, E. Kincl 2, F. Slavíček 12, V. Bartoš 3, V. Vlček 6, M. Tůma 4

Sestava Dukly „B“: A. Sýkora, K. Sich, Š. Vaněk 2, V. Heřt 16, M. Mička 4, J. Barda 5, M. Nikodém, J. Kuchař 3, J. Tobiáš 5, J. Roháč 1, O. Kratochvíl 3, R. Bergman

 

Kluci, bylo to moc dobré, jen tak dál.

Trenéři: Martina Charvátová, Ladislav Charvát, Marie Josefusová, Ondřej Václavek