HC Dukla Praha – SKP Frýdek-Místek  36:31 (18:18)

Po neúspěšné sérii jsme doma hráli se soupeřem „papírově slabším“. Před utkáním jsem hráče varoval před sebemenším podceněním. Momentálně totiž nejsme v herní pohodě a proto musíme utkání hlavně odbojovat.

Bohužel jsme nezačali dobře. Nedůraz v obraně a nepřesná střelba opět nahrála soupeři. Ten toho využíval a vedl 3:5; 7:10. My jsme dokázali vždy dotáhnout, ale opět jsme soupeři dovolili odskočit. Tři minuty před přestávkou jsme prohrávali 15:18. Konec poločasu jsme však zvládli o něco lépe a do šaten jsme tak odcházeli za stavu 18:18.

Po důrazné domluvě v štaně hráči nastoupili do druhého poločasu dle představ. Začala nám fungovat defenziva, a tak jsme jednoduše skórovali z rychlých útoků nebo po dobře připravených akcích. Během deseti minut jsme dokázali odskočit na 25:19 a to bylo, jak se později ukázalo, pro toto utkání rozhodující. Pak jsme již nedokázali tak dobře a zodpovědně bránit. V útočné fázi jsme ale vždy dokázali brankově odpovědět na gól soupeře a tak jsme si neustále udržovali 5 – 6ti brankový náskok. Do konce utkání se tak spíše útočilo než bránilo a tomu odpovídá i výsledek utkání 36:31 v náš prospěch. Doufejme, že zisk dvou bodů nám pomůže i do dalších utkání.

Sestava a branky: Zavázal, Štefanič – Chmelík, Viktora, Háza, Krouský, Patzel, Řežábek 5, Mubenzem 11, Kývala 2, Stárka 3, Kalous 1, Březina 11/3, Kopáč 3.

Farář Pavel – trenér