HC Dukla Praha – SKP Frýdek – Místek

Po minulém výletu na severní Moravu, odkud jsme po bídných výkonech s Karvinou i Kopřivnicí nepřivezli ani bod, nás čekal na domácí palubovce celek z Frýdku-Místku, kterému chyběli jeho tři nejlepší střelci. Soupeř tedy valnou většinu zápasu odehrál pouze se třemi spojkami. Podle soupisky jsme tedy byli jasnými favority, avšak nebylo radno nic podceňovat protože žádný soupeř se nevzdává jen tak a bojuje do samého konce.

První pětiminutovka zápasu byla vyrovnaná, ale poté jsme od stavu 3:3  utekli až na 7:3. Od této chvíle už prakticky k nějakému většímu zdramatizování zápasu nedošlo. Tento čtyřbrankový náskok jsme drželi do zhruba 21. minuty, kdy jsme znovu začali navyšovat skóre a to až na poločasových 18:11.

Na začátku druhého poločasu jsme pokračovali v tom, s čím jsme v prvním poločase skončili, tedy v navyšování gólové propasti mezi oběma celky a to už na deset branek.  Soupeř se poté sice ještě snažil vykřesat nějakou naději, když ve 45. minutě korigoval na 26:20, naštěstí pro nás ale následně dvakrát za sebou rychle inkasoval, čímž se mu rozplynuly zřejmě poslední naděje, že by mohl brát aspoň bod. Soupeřovi navíc začaly kvůli úzkému kádru docházet postupem času síly. Zápas se tedy v závěru už pouze dohrával v exhibičním tempu. S výhrou 38:28 můžeme být spokojení.

Stále to sice není výkon, který bychom očekávali, avšak oba brankaři zachytali vcelku slušně (okolo 45 procent) a i úspěšnost střelby se oproti minulým zápasům výrazně zvedla. Naproti tomu v obraně máme pořad nedostatky. Příští týden jedeme na hřiště posledního Brna, kde se neočekává nic jiného než dva povinné body do tabulky.

Sestava a branky Dukly: Zavázal, Štefanič – Myslbek 3, Zelenka 3, Hradecký 8, Chmelík 4, Viktora 1, Háza, Lenner 1, Mulač 5, Halenčák, Krouský 1, Patzel 12, Režnický

—–

J.P.Burdátš