Handball KP Brno – HC Dukla Praha 31:32 (16:19)

V 17. kole jsme zajížděli do Brna, které se nachází na samém dně tabulky, proto se očekávaly jednoduché a povinné dva body.

Začátek zápasu byl velmi štědrý na góly. Podle očekávání jsme si udržovali dvou- až tříbrankový náskok. Náskok mohl být vyšší, kdybychom zabránili přihrávkám na pivota, ze kterého domácí dali většinu gólů v prvních chvílích utkání. Zbytek poločasu se odehrával ve stejném tempu, tudíž jsme si nevypracovali náskok, jaký bychom očekávali. Hlavní příčinou bylo, že jsme nedokázali ubránit soupeřova nejlepšího střelce a často jsme byli vylučováni v situacích jeden na jednoho. Poločas skončil vcelku vysokým skóre 16:19 pro nás.

Druhý poločas začal pro nás velmi úspěšně. Rychlými brejky jsme si vybudovali slušný osmigólový náskok a zdálo se, že je po zápase. Bohužel opak byl pravdou. Za stavu 26:18 se dostavilo naše známé „hluché místo“ a téměř vše přestalo vycházet. Z tohoto stavu jsme se neprobrali do konce zápasu. Soupeř toho dokonale využil a začal stahovat náskok. Zápas měl tedy neočekávaně dramatický závěr. Královopolští se posledních 5 minut utkání drželi pouze jeden gól za námi. Naštěstí pro nás z poslední akce domácích nebylo nic a tak jsme doslova vydřeli dva body vítězstvím 31:32. Stále tedy čekáme, kdy se  alespoň z větší míry budou podobat venkovní zápasy těm domácím (kromě utkání v Lovosicích, kde to byl naopak možná náš nejlepší výkon v této sezóně).

Příští týden přivítáme na domácí palubovce Talent Plzeň, kterému budeme jistě chtít oplatit podzimní porážku.

Sestava a branky Dukly: Zavázal, Štefanič – Burdátš, Myslbek, Zelenka 5 , Hradecký 8, Viktora 4, Chmelík 5, Háza 1, Lenner 1, Mulač 1, Krouský 2, Patzel 4, Charvát

—–

J.P.Burdátš