HC Dukla Praha – SSK Talent Plzeň 25:28 (12:14)

V utkání s lídrem tabulky jsme bohužel nezvládli koncovku. Již na podzim jsme s tímto soupeřem odehráli velmi povedené utkání, ve kterém jsme nakonec rovněž díky koncovce odjížděli poraženi.

V tomto utkání to bylo opět od samého začátku vyrovnané. Soupeř si sice lepší koncovkou vytvořil mírný náskok 4:6; 6:8, my jsme pak ale dokázali vyrovnat na 9:9. Soupeř ovšem po našich neproměněných šancích odskočil na poločasových 12:14.

Začátek druhého poločasu jsme naopak zvládli my. Za stavu 12:16 pro Plzeň jsme měli výhodu přesilové hry. Využili jsme ji 2:0, což nás „nakoplo“ k obratu. Šňůrou pěti branek jsme otočili na 17:16 a pak jsme dokonce vedli i 19:17. Jenže jsme šli do oslabení a v něm jsme opět zbrklou a netaktickou hrou (technické chyby a nepřipravená střelba) dostali soupeře zpátky na koně. Ten tak otočil utkání na 19:20. My jsme ale následně dokázali otočit na 21:20, 23:22 a také 24:23. Jenže přibližně 6 minut před koncem zápasu jsme znovu udělali několik školáckých technických chyb a soupeř je dokázal potrestat. Nakonec tak Plzeň z tohoto velmi dobrého utkání odjíždí se 2 body.

Bohužel v tomto utkání proti tak kvalitnímu soupeři jen bojovnost a nasazení nestačí. Musí se k tomu přidat i trochu více disciplíny a taktického výkonu. To v dnešním utkání bohužel zvládl lépe soupeř.

Nyní je reprezentační pauza a pak jedeme do Ostravy, kde doufám již budeme znovu bodovat.

Sestava a branky: Zavázal, Štefanič – Chmelík, Krouský, Patzel, Řežábek 6, Mubenzem 2, Herzán 3, Stárka 6, Kalous 2, Březina 3, Pospíšil 1, Kopáč 2.

Farář Pavel – trenér