Ostrava – Dukla 25:26 (15:11)

 

Na utkání do Ostravy jsme vinou různých okolností odjížděli ve velmi okleštěné sestavě. Bylo nutno doplnit tým hráči s mladšího dorostu. Bylo naprosto jasné, že jen disciplinovaný a soustředěný výkon může přinést bodový zisk.

Od samého začátku to bylo velmi vyrovnané utkání. Cca 10 min. před poločasem se soupeři podařilo odskočit na 11:7; 13:8. Do kabin jsme odcházeli za nepříznivého stavu 15:11 pro Ostravu.

Do druhé půle jsme bohužel nastoupili s pocitem, že musíme ihned tento stav zvrátit. To vedlo k ukvapené a nepřesné střelbě a soupeř toho využil k navýšení skóre na 20:13. Pak ale hráči přeci jen začali dodržovat pokyny. Zlepšili jsme obranu a  trpělivostí v útoku jsme postupně  začali stahovat náskok.

Ve 28. min. druhého poločasu se nám podařilo vyrovnat na 24:24. Ve vyhecované koncovce jsme dokázali udržet disciplínu a v poslední minutě jsme dokázali otočit na 26:25 a tento výsledek jsme již uhájili. Odvezli jsme si tedy po tuhém boji s Ostravy oba body. Hráči zaslouží poděkování za bojovnost, nasazení a disciplínu.

Nyní nás čeká Velikonoční turnaj a po něm poslední 3 kola tohoto ročníku.

 

Sestava a branky: Štefanič, Zavázal – Myslebek, Hradecký 1, Chmelík 2, Háza, Lenner, Mulač, Krouský, Patzel, Mubenzem 11, Kalous 3, Březina 9/1, Pospíšil.

 

Farář Pavel – trenér