V 19. kole jsme zajížděli na půdu poslední Ostravy. Jak je o nás ovšem známo, ve venkovních zápasech dokážeme prohrát kdekoliv. Ještě navíc naši klíčoví hráči odehráli většinu zápasu za starší dorost, takže se mohla projevit už menší unavenost.

Zápas jsme začali dobrou kolektivní hrou a tak jsme po pár minutách vedli 2:6. Bohužel jsme nedokázali zabraňovat spolupráci s pivotem a rázem jsme vedli o pouhý gól. Proto jsme se vrátili ke hře ze začátku zápasu i k náskoku o 4 branky. Ale znovu se domácí vrátili do zápasu a dokonce dokázali vyrovnat na poločasový stav 13:13.

Po důrazné domluvě trenéra k hráčům v šatně, jsme do druhé půle nevstoupili zrovna nejlépe a po zhruba 5 minutách byl stav 16:14 pro domácí. Proto jsme si vzali oddechový čas, abychom se vrátili ke hře z úvodu zápasu a tedy i zvrátili stav utkání. To se stalo. Soupeř se pokoušel ještě o zdramatizování zápasu, to se mu však nepovedlo a utkání skončilo 23:28 pro nás.

V dalším kole na domácí palubovce přivítáme Lovosice, největšího konkurenta v boji o třetí místo v lize, se kterým budeme jistě odehrát stejné povedené utkání jako na podzim.