Skvělého úspěchu dosáhli na největším mezinárodním mládežnickém turnaji „Prague Handball Cup 2014“ starší žáci HC Dukla Praha. V konkurenci 71 týmů téměř z celého světa odehráli během čtyř dnů 12 zápasů a vybojovali tak nádherné 2. místo.

Cesta k tomuto úspěchu nebyla jednoduchá. Hned první prohrané utkání základní skupiny proti soupeři z Itálie nás trochu rozladil. Nicméně po velice ostré pozápasové rozmluvě v kabině, začali hráči do dalších utkání vkládat atributy, které nás dříve zdobily tj. kolektivní pojetí hry, srdíčko, bojovnost a obětavost. Další zápasy v základní skupině jsme s přehledem zvládli a postoupili z 1. místa do hlavní části A.

V hlavní části A nám postupový klíč přisoudil dvě družstva ze stejného klubu – Frederiksberg IF I a II. Z této skupiny postupoval do další fáze pouze její vítěz. První utkání i přes rozpačitý začátek hráči zvládli na jedničku. Ve druhém zápase nenechali kluci nic náhodě a proti slabšímu soupeři drželi otěže zápasu až do konce. Tyto dvě výhry znamenaly skvělý postup do turnajového play-off, kde každé zaváhání znamenalo konec v turnaji.

V první utkání play-off (osmifinále) jsme narazili na velice kvalitního soupeře z Chorvatska – HC Maksimir – Pastela. V celém průběhu utkání se vedení přelévalo z družstva na družstvo a po závěrečném hvizdu svítila na ukazateli spravedlivá remíza. V tento okamžik následovala série pěti nervy drásajících rozstřelů (Shoot- out). Protože ani po této sérii pěti rozstřelů nebyl jasný vítěz utkání, čekal rozstřel vždy na jednoho hráče z každého družstva. Los určil, že tento šestý shoot-out budou začínat naši soupeři. Pod tíhou zodpovědnosti brankář „Maksimiru“ špatně přihrál svému spoluhráči na rozstřel a pokus nebyl platný. Jako šestého hráče jsme zvolili Matěje Janotku, který svůj předešlý pátý pokus proměnil. Matěj ukázal, že je téměř bez nervů a i přes škobrtnutí svůj rozhodující nájezd v pádu proměnil. Po tomto „nerváku“ propukla naše nespoutaná radost z vydřeného postupu do čtvrtfinále turnaje.

Čtvrtfinálové klání nám přisoudilo dalšího soupeře z Chorvatska – ZG Dubrava. Tento soupeř byl proti předešlému utkání na nižší úrovni. Proto jsme nenechali nic náhodě a zaslouženě jsme se na konci radovali z výhry a především z postupu do semifinálových bojů.

Semifinále bylo opět náročné. V něm jsme nastoupili proti velice kvalitnímu družstvu z Maďarska – Dunakanyar Kézisuli SE, které se opíralo o dobrou hru spojek. Kluci ovšem předvedli velice bojovný a disciplinovaný výkon v obraně a v nervózním závěru si nenechali vzít od soupeře vedení. Po závěrečném klaksonu propukla neřízená radost celého družstva z postupu do závěrečného finálového boje o zlaté medaile.

Ve finálovém utkání v téměř zaplněné hale na Podvinném mlýně a za tónů naší státní hymny kluci nastoupili proti zatím neporaženému soupeři ze Švédska – Önnereds HK. Bohužel švédský suverén byl nad naše síly. Přehrával nás jednoduchostí a přímočarostí svých velice kvalitních spojek a zabezpečenou kompaktní obranou. Kluci se proti této obraně téměř neprosadili a finálové utkání jsme prohráli.

I když závěrečný finálový zápas měl trošku hořkou příchuť, kluci zaslouží za celý turnaj velkou pochvalu!!!! Vždyť kdo se může v ČR „chlubit“ stříbrnou medailí z tak náročného turnaje J!!!!!!

Navíc Kuba Krušberský získal ocenění za nejlepšího hráče našeho družstva při finálovém utkání a „vysněný“ rozhovor v ČT.

Závěrem jen zbývá poděkovat všem hráčům za skvělé, bojovné a kolektivní pojetí hry, které družstvo zdobilo během celého turnaje a dobrou reprezentaci našeho klubu. Také doufáme, že forma družstvu přetrvá i nadále, kdy nás čeká v příštím týdnu předposlední 6. kolo Žákovské ligy.

Poděkování patří samozřejmě i všem rodičům (fanouškům) za senzační podporu během celého turnaje. Děkujeme také manželům Šmídovým a všem ze Sportovního areálu Břve. Zvláštní poděkování patří taktéž i Tomáši Mikulenkovi za nádhernou fotodokumentaci celého našeho tažení turnajem.

Na úspěchu se podíleli tito hráči: Kuba Votava, Šimon Beneš, Adam Ritter, Petr Vocetka, Šimon Souček, Matěj Janotka, Jirka Šmíd, Vojta Ježek, Martin Janda, Lukáš Štefanič, Kuba Krušberský, Jindra Šelenberk, Adam Choc, David Turner, Filip Švejcar, Adam Zeman, Filip Rotter, Adam Vavřich a tučňák George.

Výsledky družstva:

Základní skupina

HC Dukla Praha – SSV Bozen (ITA) 17:20

HC Dukla Praha – HS Čelik Junior (BIH) 26:5

HC Dukla Praha – DHG Odense II (DEN) 22:3

HC Dukla Praha – MTV Lübeck (D) 24:3

HC Dukla Praha – Slavoj Trebišov (SVK) 19:7

HC Dukla Praha – TJ Rožnov p.R. (CZE) 13:5

Hlavní část A

HC Dukla Praha – Frederiksberg IF I (DEN) 11:9

HC Dukla Praha – Frederiksberg IF II (DEN) 15:8

Osmifinále

HC Dukla Praha – HC Maksimir – Pastela (CRO) 18:17

Čtvrtfinále

HC Dukla Praha – ZG Dubrava (CRO) 21:10

Semifinále

HC Dukla Praha – Dunakanyar Kézisuli SE (HUN) 14:13

Finále

HC Dukla Praha – Önnereds HK (SWE) 5:18

Trenérský tým – Ondra Bílek, Petr Rams a Martin Zeman

Blíže k turnaji: www.phc.cz  nebo i reportáž ČT:

http://www.ceskatelevize.cz/sport/nejnovejsi-videa/270441-vyvrcholil-prague-handball-cup/