Ve 20. kole jsme doma přivítali celek z Lovosic, který  oplývá stejnými ambicemi jako my a to na zisk třetího místa v lize. Čekalo  se tedy velmi vyhecované a vyrovnané utkání a to se také naplnilo.

Soupeř začal lépe a brzy vedl 2:0. Po pár minutách jsme  vyrovnali, ale stále jsme tahali za kratší konec a nedařilo se nám obrátit  výsledek v náš prospěch. Pouze v poslední minutě první  třicetiminutovky jsme dali vedoucí branku, bohužel lovosičtí stačili ještě  vyrovnat a stanovit poločasový stav 10:10.  Celkově v prvním poločase  nebyla mezi týmy, až na začátek zápasu, výsledková propast větší než jeden gól.  Vypadalo to, že stejně jako na podzim nepadne mnoho branek, ale tentokrát ani ne  díky obranám jako skvěle chytajícím brankářům.

Do druhé půle znovu vstoupil lépe soupeř, který si dokázal  vybudovat tří gólový náskok. Když už se zdálo, že protivník je na vítězné vlně,  tak jsme dokázali vyrovnat. Naneštěstí Lovosice znovu odskočily o dvě branky a  tento náskok si udržovaly do 23. minuty. V této chvíli jsme si totiž vzali  time-out, po kterém se změnil až nečekaně průběh zápasu v náš prospěch.  Nejdříve jsme výsledek 20:21 obrátili na 24:22 a následně ve 26. minutě  dostal jeden z klíčových hráčů Lovosic dvouminutový trest, ale navíc za  nesportovní chování dostal červenou kartu a tudíž soupeř hrál do konce zápasu  bez jednoho hráče v poli. Toho citelného oslabení jsme využili a dokráčeli  si, i přes vyrovnaný průběh zápasu, k jasnému vítězství 28:22. Největší  oporou týmu byli V.Patzel se 13 brankami a M.Štefanič, který v bráně podal  excelentní výkon a bez něho by se toto vítězství rodilo těžko.

Nyní jsme o krůček blíže k zakončení sezony na 3. místě.  Předposlední těžký krok nás čeká příští týden v Novém Veselí, které také má  stále naději na medailovou pozici.