V předposledním kole jsme zajížděli do Nového Veselí, kde po vítězství by jsme si mohli udržet s jistotou 3. místo, bez ohledu na to, jak by jsme hráli v posledním kole.

Zápas začal vyrovnaně. Vyhrávali jsme většinou o jeden gól, ale nemuselo tomu tak být, kdybychom proměňovali šance a nekupili technické chyby. I přesto jsme dokázali odskočit okolo 17. Minuty na 7:10. Poté jsme měli hluché místo zápasu a soupeř otočil zápas na 11:10. Za stavu 14:14 jsme si mohli v posledních vteřinách znova vzít vítězství na svoji stranu, ale po technické chybě v útoku, soupeř ihned trestali rychlým protiútokem, který jsme dokázali zastavit pouze za cenu dvouminutového trestu a sedmičky, kterou domácí proměnili. Poločas tedy skončil 15:14.

Na začátku druhého poločasu soupeř navýšil náskok na tři góly. Naštěstí a snad poprvé jsme ve venkovním zápase dokázali otočit nepříznivý výsledek a dokonce si vytvořit až šesti gólový náskok. Jelikož dvěma nejlepším střelcům soupeře docházeli síly, protože odehráli téměř celé utkání, tak jsme soupeře nepustili k žádnému obratu. Okolo 26. minuty jsme trochu polevili a domácí korigovali na tři branky. K zdramatizování zápasu však nedošlo. Místo toho další dvě branky jsme přidali a tak skončil zápas 32:27.

Byl to určitě jeden z nejlepších našich venkovních zápasu. Po napjatých chvílích, kdy jsme čekali, jak dopadne zápas Karviná-Lovosice, který o jednu branku vyhráli karvinští a tím nám zajistili už jistou bronzovou medaili. Je to tedy první dukelská medaile od spojení 1. lig Moravy a Čech v kategorii mladší dorost.