V osmém kole Podkrušnohorky jsme na rivaly nestačili

Osmé  kolo  Podkrušnohorky  se  odehrálo  v Lovosicích.  Tentokrát  se  nám  na  domácí  celek  vyzrát nepodařilo. Bohužel jsme si nedokázali poradit s vytaženou osobní obranou na autora úvodních čtyřbranek, Sébu Bělohradského. Tuto variantu obrany považujeme  za velmi nevhodnou pro herní  růst takto malých  hráčů.  Když  už  osobní  obrana,  tak  na  všechny  hráče  najednou,  ale  zakázat  ji  nikomu nelze a soupeř si  tak připsal  regulérní výhru. V posledním utkání  turnaje jsme nestačili ani na celek Mostu. Proti stále se lepšícím Lounům a posílenému Žatci jsme naštěstí nezaváhali.

Tentokráte jsme  se  snažili  zaměřit pozornost na přechod do  rychlého útoku. Hráči  si  snad konečně uvědomili,  jakou  výhodu  získávají, když  dostávají  přihrávku  do  běhu  a  mohou  tak  využít  energii získanou  z rychlosti.  Několik  přechodů  bylo  skutečně  velmi  dobře  zahraných.  Pochvalu  si  kluci zaslouží  za  daleko  větší  snahu  v provedení  individuálních  uvolnění.  Již  jsme  se  nespokojili  s tím,
že  na  nás  soupeř  položil  ruce,  ale  rvali  jsme  se  až  za  samotným  zakončením.  Výsledkem  byla řada  vydařených  kliček  a  zisk  sedmimetrových  hodů.  Právě  toto  zlepšení  stálo  i  za  mimořádným vyhlášením  nejlepších  hráčů  jednotlivých  družstev,  organizátor  turnaje  po  zásluze  odměnil  Jonáše Josefa.

Naopak  jsme  úplně  propadli  v obraně.  Opět  jsme  se  pouze  posouvali  do  stran  a  mnohdy  úplně chyběl  pohyb  proti  střelci.  Obrana  absolutně  nepomohla  brankářům,  kteří  také  nebyli  v úplně ideálním rozpoložení.

Za družstvo Žatce si svoji premiéru v šestkové házené odehráli bratři Jírovi. Kuba se ve velmi dobrém světle  předvedl  v útoku  a  Vojta  ukázal  velký  potenciál  v roli  brankáře.  Na  tomto  postu  by  mohl v příštím  roce  nastupovat  jako  jednička  a  opora  družstva,  uvidíme.  Několik  branek  zaznamenal  i Martin Hendrych, který také oblékl dres Žateckých.

Z turnaje jsme  tedy odjížděli se ziskem  třetího místa a velmi smíšenými pocity.  Je škoda, že se nám nedaří fixovat do hlav dobré návyky. V příštím týdnu nás čeká turnaj na domácí palubovce. Poslední kolo soutěže se pak odehraje na venkovním hřišti Žatce.