O uplynulém víkendu družstvo starších žáků bojovalo v Karviné o titul „Mistra ČR“ pro letošní soutěžní ročník. V konkurenci pěti nejlepších celků, které si vybojovali účast na tomto finálovém turnaji Žákovské ligy, jsme nejprve poměřili své síly proti velice kvalitnímu soupeři z Velké Bystřice. První poločas utkání se nesl ve vyrovnanosti výkonů, kdy si družstvo soupeře neslo do šaten vedení 7:6. Po důrazné rozmluvě v kabině, kluci zabrali a začali proměňovat vyložené šance a nepříznivý stav srovnali a otočili skoré na svou stranu. Při závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat z první výhry v turnaji v poměru 17:11. Pozápasovou kaňkou bylo zranění Jirky Šmída, který v tomto sobotním dni již do turnaje nezasáhl.

Ve druhém sobotním utkání nás čekal další velice kvalitní soupeř, hrající v domácím prostředí a to celek HCB Karviná. Družstvo soupeře si bylo velice vědomo faktu, že naší hře schází klíčový hráč Jirka Šmíd. Navíc naši kluci jim k výhře velice pomohli svým neproměňováním vyložených šancí a nedisciplinovanosti v obraně, kdy nedokázali ubránit velice pohyblivý útok soupeře. Bohužel díky těmto skutečnostem jsme od soupeře dostali lekci v podobě jednoznačné výhry v poměru 19:28.

V posledním zápase tohoto dne jsme nastoupili proti Ivančicím. Před tímto zápasem jsme v družstvu těžko hledali motivaci po prohře s Karvinou. Nakonec v sobě kluci našli sílu a v celém průběhu utkání drželi otěže ve svých rukou. Na konci zápasu svítilo na ukazateli skóre 23:20 v náš prospěch.

V neděli jsme postupně nastoupili proti družstvům z Jičína a Plzně. Do těchto nedělních klání jsme nastoupili i s uzdravenými hráči, kteří chtěli pomoci celému družstvu k medailím. Tento fakt byl pro družstvo pozitivním impulzem. Oběma soupeřům jsme nedali šanci a obě utkání vyhráli.

Finálový turnaj o „Mistra ČR“ jsme tedy zakončili s bilancí 4 výhry a 1 prohra.

Jedinou možností, kdy jsme měli ještě šanci, obhájit titul z loňského roku, byla pomoc družstev z Ivančic a nebo Velké Bystřice ve vzájemných utkáních proti Karviné.

Bohužel se tato teoretická šance nepodařila a my jsme získali titul VÍCEMISTRA ČR! Na zisku této krásné stříbrné medaile se podíleli nejen kluci v Karviné při finálovém turnaji (Beneš, Votava, Janda O., Šmíd, Janotka, Souček, Ježek, Janda M., Šelenberk, Švejcar, Štefanič, Choc, Turner, Krušberský, Mikulenka), ale i všichni hráči z tréninkové skupiny (Vološin, Zeman, Ritter, Vocetka, Rotter, Šlehobr, Vavřich).

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem hráčům za skvělou reprezentaci v průběhu celé sezóny. Dále děkujeme všem rodičům za celoroční podporu!!! Zvláštní poděkování patří také rodičům – fanouškům, kteří neváhali a skrz celou republiku nás přijeli do Karviné podpořit svými hlasivkami!!!

Všechny výsledky družstva:

HC Dukla Praha – SK Velká Bystřice 17:11 (6:7)

HC Dukla Praha – HCB Karviná 19:28 (10:15)

HC Dukla Praha – HK Ivančice 23:20 (13:11)

HC Dukla Praha – HBC Jičín 24:21 (16:8)

HC Dukla Praha – SSK Talent 90 Plzeň 22:14 (15:8)

Trenérský tým: Ondra Bílek, Petr Rams a Martin Zeman