Předposlední červnový víkend se v Liberci konal 14. ročník tradičního turnaje minižactva „MEGAMINI 2014“. Pořadatelé na turnaji přivítali 24 družstev z celé České republiky i Německa, které byly rozlosovány do 4 základních skupin. Hrálo se systémem „každý s každým“ 2 x 10 min. Všechna družstva sehrála 5 zápasů, ze kterých pak dle umístění postoupila do nadstavbové části. Dukla Praha vyslala dva týmy. Dukla Praha 2 skončila na hezkém devátém místě po vydařené základní části turnaje a Dukla Praha 1 opět bojovala o nejvyšší příčky.

Tažení za obhajobou titulu z loňského roku poznamenalo hned první utkání základní skupiny, po smolné první půli jsme podlehli celku Lovosic. Prohra nás však neodradila a velmi rychle jsme si spravili chuť čtyřmi přesvědčivými výhrami. I druhý den byl velmi úspěšný, herní výkon měl stoupající tendenci. Další čtyři výhry nás poslaly do finálových bojů. Zastavit nás nedokázala ani Karviná, se kterou jsme odehráli velmi pohledné házenkářské představení.

V nedělním semifinále jsme nastupovali proti celku Olomouce. Téměř celé utkání jsme vedli, soupeř však dokázal v poslední minutě skóre vyrovnat a o postupujícím týmu musel rozhodnout rozstřel. Neuvěřitelné drama plné emocí skončilo až po osmé sérii. Výbuch nadšení však nastal na straně soupeřů a my odcházeli ze hřiště se slzami v očích. Chuť jsme si dokázali spravit v zápase o bronz. Oslabený Jičín na nás nestačil a my si tak mohli užít radost z krásné skleněné trofeje a bronzových medailí.

Perličkou celého turnaje bylo nedělní předávání cen, kterého se k velké radosti a překvapení všech, zhostil president ČSH Aleš Pospíšil společně s nedávno oceněným dukelským veteránským gólmanem Michalem Bardou. Vítězem letošního ročníku se po zásluze stal tým HKM Lovosice!

Celá fotogalerie turnaje k zhlédnutí zde:  http://fernet1.rajce.idnes.cz/MegaMini_2014/

1. HKM Lovosice

2. TJ STM Olomouc

3. Dukla Praha 1

4. HBC CONTINENTAL Jičín 1

5. HCB Karviná

6. Liberec Handball Modří

7. HBC Strakonice 1921 Kluci

8. Radebeuler HV1

9. Dukla Praha 2

10. TJ Sokol Úvaly

11. TJ Sparta Kutná Hora

12. Sokol Vršovice Praha

13. TJ Sokol Písek

14. TJ Sokol Horka nad Moravou

15. DHK LOKO Liberec

16. TJ ELP Jablonec nad Nisou

17. HBC Strakonice 1921 Holky

18. Jiskra Zruč nad Sázavou

19. HBC CONTINENTAL Jičín 2

20. HC TJ Náchod

21. Radebeuler HV2

22. TJ Wendy Mělník

23. Liberec Handball Oranžoví

24. TJ Slovan Varnsdorf