Mladší žáci Dukly Praha odvedli v Lovosicích velmi dobrou práci, ať už se jednalo o Duklu 4 nebo Duklu 6. Obě družstva podala ve všech 7 utkáních velmi solidní výkony především v obraně, zlepšení bylo patrné každou minutou. Po náročném soustředění jsme v konkurenci osmi týmů byli úspěšní a obsadili 1. místo a 4. místo. Střetli jsme se s týmy Jičína, Lovosic A a B, Bělé pod Bezdězem, Ústí nad Labem, Libercem a Duklou 4. Jako obvykle jsme začínali společným utkáním, které ale bylo tentokrát vyrovnanější než v přechozích 4 letech. Ve všech zápasech Dukly 6 bylo vidět, jak hru táhnou hráči, kteří zde jsou již druhým rokem. Velkou oporou týmu byl Jonáš Patzel na střední spojce, který výborně tvořil hru, vázal na sebe obránce a tím uvolňoval jak pivota Zdeňka Ježka, tak krajní spojky Vojtu Vlčka a Honzu Trundu. I ti byli velkou oporou týmu. Velkou pochvalu si zaslouží i Martin Mička, který svým rychlým přechodem do útoku často zakončoval úspěšnou střelbou. Ti, co přišli z kategorie mini, se také snažili zapojit a držet s ostatními krok. Nesmíme zapomenout na brankaře. Výborně chytal Jakub Roháč a Vladislav Mikolášek a Vojta Poláček se také nepředvedli nejhůř.

Hlavní souboj Dukly 4 ale přišel až v utkání s Libercem. Hráli jsme opět rychle, ale už se nám tolik nedařila střelba. Když se k tomu přidala po dobu několika minut nedůrazná obrana, kde jsme nedokázali pokrýt pivota a dohrávky na něj, rychle jsme vytvořili brankovou ztrátu, která se nám špatně doháněla. Je pravdou, že si velice často pomáhal útočným faulem, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Pro nás druhé stěžejní utkání bylo předposlední utkání turnaje s domácími Lovosicemi A. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, v poločase 8:8 a stejně tomu tak bylo i na konci, kdy se pouze změnila čísla na světelné tabuli na 13:13. Co je ale nutné vyzdvihnout, je způsob, jakým jsme utkání ukončili. Ještě 40 vteřin před koncem jsme prohrávali o branku, získali jsme míč, který nám ale v náskoku nad brankoviště vypadl a zdálo se téměř nemožné utkání vyrovnat. Velkou bojovností se nám podařilo ještě jednou míč získat a 2 vteřiny před koncem vyrovnat. Ani to nám ale k umístění na 3. místě, bramborová medaile na horší rozdíl ve skóre je velkým úspěchem.

Co nás velmi těší, je hra a nasazení, které naši hráči předvedli. Naše posily se hned ve svém prvním utkání a turnaji ukázali ve velmi dobrém světle, když byl Martin Rakouský vyhlášen nejlepším hráčem turnaje v kategorii mladších žáků.

Turnaj byl doplněn doprovodnými soutěžemi, ve kterých se naši hráči také prosadili. V přesnosti střelby získal Jiří Rakouský 2. a Michael Dvořáček 3. místo. V rychlosti střelby pak vítězství těsně uniklo Zdeňku Ježkovi. Dvě druhá místi získal v kategorii mini Daniel Erebai.

Následující víkend nás čeká dvoudenní turnaj ve Velké Bystřici, kde se budeme moc poměřit se soupeři z Moravy a dále budeme moc vyzkoušet odlišný způsob hry od celků z Čech.

Trenérské kolegium manželé Charvátovi, Marie Josefusová, Ondřej Václavek a Šárka Raisová