Pomalu se blíží první kolo dorostenecké ligy a tak je čas na ohlédnutí zpět.

Obě kategorie zahájily společně 10.8. na Julisce fyzickou přípravu, která trvala 14 dní. Dvoufázové tréninky zvládala většina bez větších problémů. Následné herní soustředění ve Sportovním centru Břve pak bylo zakončeno turnajem v Novém Veselí.

Mladší dorostenci letos posíleni o velmi silný a úspěšný ročník 99 turnaj vyhráli . Postupně porazili Hlohovec, Nové Veselí, Bratislavu a Karvinou. Podlehli jen v posledním zápase Jičínu, když o jejich vítězství v turnaji bylo již rozhodnuto. Hra a herní projev napovídá, že tato kategorie bude mít letos vysoké ambice.

Starší dorost nejdříve podlehl Hlohovci a Novému Veselí. Svedl dramatickou bitvu s Bratislavou, kde až závěr rozhodl o těsné porážce. Zvládl pak duely s Karvinou a Jičínem. To stačilo na konečné čtvrté místo. Čeká ho tak ještě hodně práce.

Obě kategorie finišovaly ve své přípravě tento víkend, kdy sehrály dvojzápasy s mladším a starším dorostem Plzně. Dobrý přístup, nasazení a herní disciplína vedly k vítězství ve všech čtyřech duelech. Věříme, že i vstup do letošního ročníku dorostenecké ligy bude stejně úspěšný.

Soutěž začne pro starší dorost zápasem s Brnem v pátek 19.9. 17,30 v hale na Ruzyni.

Pro mladší dorost 21.9. s Dvorem Králové v 16,00 venku.

Za obě kategorie Milan Kotrč a Pavel Pauza