Již první turnaj Pražského přeboru mladších žáků ročníku 2014/2015 přinesl to, v co jsme doufali a věřili po dobře zvládnuté přípravě na novou sezónu. I společná utkání obou Dukel dostávají trochu jiný rozměr. Rozdíl ve výsledku se ustálil na hodnotě 10 branek, což v předchozích několik sezónách bylo nemyslitelné. Výsledek 10:20 v nás neprospěch bereme jako úspěch. Snad jediný škraloupem na našem výkonu bylo druhé utkání turnaje s Chodovem. V tom jsme měli i trochu smůly, kdy nejlepšímu hráči Chodova V. Vodičkovi spadl do naší branky snad každý míč, ve většině případu se jednalo o velmi povedené a umístěné střely. Nepěkné poločasové skóre 6:10 se nám celkově zlepšenou hrou podařilo rychle otočit až na výsledných 19:12. Ukázalo se, že celé utkání nemůže odtáhnout jeden hráč, i když se mu utkání povede. Proti týmové hře a spolupráci je téměř nemožné se prosadit a to byl důvod, proč jsme utkání tak výrazně otočili. Nutno podotknout, že i přes nepříznivý výsledek se na hřišti jako obvykle vystřídali všichni hráči. Již úvodní minuty 3. utkání naznačili, že budeme moc zahrát utkání, kde si můžeme dovolit chyby, případně herní situace, které nemáme tak dobře nacvičené. Po třech sezónách se nám podařilo vstřelit 30 branek a Loko Vršovice dostalo do naší branky jen 5 míčů. V posledním utkání turnaje nás čekali hráči Sokola Vršovice, které jsme v loňském roce nedokázali jako jediné ani jednou porazit. Letos se to změnilo hned při první příležitosti. Na celém družstvu bylo od začátku cítit, že tuto loňskou situaci chce změnit. Velmi rychle jsme se dostali do vedení, které jsme zvyšovali až do konce utkání, přitom se hráči střídali v hráčských funkcích, ve kterých obvykle nehrají.

Co se nám dařilo, byla obrana a na ní navazující rychlý útok, kdy se nám občas podařilo ho provádět v 4 hráčích. Do příštích utkání a turnajů ale musím zapracovat na stabilitě výkonů, aby nedocházelo k podobným výpadkům jako v utkání s Chodovem. Vůbec poprvé za 5 let jsme měli zcela zaplněný zápis o utkání.

Sestava: Sýkora A., Grabemann D., Vlček J., Rakouský J., Dvořáček M., Rakouský M., Horyna J., Pácal V., Kropík D., Vaněk Š., Procházka J., Barda J., Kaisler J., Bergman Richard.

M+O+Š