V předehrávce prvního kola jsme na domácí palubovce přivítali KP Brno. Největší nebezpečí jsme očekávali z pravé spojky a spolupráce střední spojky s pivotem, což se v zápase také potvrdilo.

Utkání začalo vyrovnaně, jelikož jsme nedokázali zabránit střelám spojek z dálky. Často jsme přicházeli o míč, díky nesmyslným přihrávkám do pivota, místo volení střelby.  Po zhruba deseti minutách jsme začali odskakovat na 4 brankový rozdíl, hlavně díky střelám Mubenzema. Často jsme přicházeli o míč, díky nesmyslným přihrávkám do pivota, místo volení střelby. Na to hosté zareagovali osobní obranou na našeho nejlepšího střelce. To znamenalo, že soupeř stáhl na jednobrankový rozdíl. Naštěstí po prostřídání brankařů se nám podařilo zvýšit rozdíl do konce poločasu na 14:11.

V druhém poločase, po asi deseti minutách, začal docházet hostům dech a tak se brankový rozdíl začal zvětšovat. Prostor tedy dostala celá lavička. V posledních minutách náskok výrazně narostl, jelikož konečně křídla zaktivněla a začala dělat střelecké pozice pro spojky. Utkání tak skončilo 30:21.

Přestože výsledek vypadá vcelku jednoznačně, tak z herního hlediska to nebylo už tak slavné. Našlo se spoustu velkých mezer a to hlavně v přechodu do útoku. Příští týden znova na domácí palubovce sehrajeme utkání s nováčkem z pražských Kobylis.

Burdátš