1. Po čtyřech kolech je řádně omlazená Dukla stále neporažena, jak bys zhodnotil dosavadní výkony mužstva?

Výkony družstva dle postavení v tabulce vypadají dobře, nicméně vidím ještě velké rezervy, nyní hlavně v útočném projevu, který je zápas od zápasu více impotentní a zadržený, vše na druhou stranu vyvažujeme stále se lepšící obranou a výkonem Dana Rangla v brance (nyní i v útoku), bojovností a vírou, že se dá do 60. minuty ještě hodně dokázat. Zatím neumíme v sobě najít zdravé a drzé sebevědomí, které by nám pomohlo prodat dosavadní natrénovanost a dodalo více klidu v útočné fázi. Jakmile se jednou vše spojí v jeden celek, tak to začne být teprve zajímavé. Teď je to zatím triller na pokračování.

2. Všechny zápasy byly nesmírně vyrovnané, ale koncovku povětšinou zvládla „mladá Dukla“, dá se to něčím konkrétním vysvětlit?

Podle mne doháníme „mladickou“ nezkušenost nesmírnou bojovností a kolektivním nasazením s velmi dobrou fyzickou kondicí a dokážeme vydržet až do poslední sekundy.

3. Který hráč ti dělá zatím největší radost, a který naopak největší vrásky?

Pokud bych měl jmenovat pouze po jednom, tak je to bezpochyby Dan Rangl v brance se stoprocentním nasazením jak v utkání, tak na tréninku a opakem mu je zatím David Šůstek, který se nemůže dostat do své herní pohody a maximálního herního výkonu, ale věřím, že jakmile se zotaví z nepříjemného zranění, tak společně najdeme recept na to, aby hrál opět tak, jak by chtěl on sám a my s ním.

4. Na týmu je vidět pohoda, ale je to pouze začátek. Jak krotíš hráče na tréninku, aby nelétali v oblacích?

Zatím mi nepřipadá, že by hráči létali v oblacích, ale pokud toto nebezpečí hrozí, tak jim „jemně“ domlouvám, … ale oni se dokáží krotit mezi sebou i sami.

5. Tvůj nejstarší syn Honza hraje v Holandsku, kde si vede velmi dobře, nenapadla tě možnost, že by přišel do Dukly?

S touto myšlenkou jsme si „hráli“ ještě nedávno, ale velmi dobrými výkony v loňské sezóně si potvrdil svoji pozici v týmu Emmenu a tento soutěžní rok se rozhodl vyzkoušet si k házené studium na tamní univerzitě. Určitě by se nám nyní asi hodil do útočné fáze se svým brankovým průměrem 12 na utkání.

6. Další otázka bude směřovat do tvého studijního života :). Jak jsi na tom s odevzdáním diplomové práce, která je poslední překážkou k trenérské A licenci?

Právě dnes jsem odevzdal snad poslední korekturu ke schválení, pokud toto do úterka nedopadne, tak jsou na tréninku pouze s laikem bez licence. To ale neznamená, že bych končil, budu je ještě chvíli „trápit“ dál.

7. Bytový architekt a trenér HC Dukla Praha, zní to jako náročný úkol, je tomu tak?

Zní to jako náročný úkol, zatím to mám rozdělené tak, abych většinu času věnoval házenéa ve „volných“ chvílích po večerech si sednu k počítači nebo kreslícímu prknu a kreslím to málo, které jsem schopen zvládnout.Ještě nezapomeňte přidat roli otce a manžela, kterou zatím nikdo z hráčů nezná. To bývá někdy náročnější úkol :).