V neděli 21.7 družstvo mladšího dorostu odehrálo první ligový zápas, na který se vydalo na palubovku nováčka ze Dvora Králové nad Labem.

V prvním poločase z našich chlapců vyzařovala nervozita a po nevýrazném výkonu, kdy jsme mezi desátou a dvaadvacátou minutou vsítili pouze jednu branku, se šlo v poločase do šaten za stavu 11:15 pro nás. Po poločasové promluvě v kabině, jak kdyby na hřiště nastoupilo úplně jiné družstvo. V prvních deseti minutách druhé půle si chlapci díky výrazně zlepšené obraně, ve které se navíc mohli opřít o kvalitní výkon brankáře, proměňování vyložených šancí a rychlému přechodu do útoku, vypracovali rozhodující trhák a podařilo se jim soupeře definitivně zlomit. V průběhu poločasu jsme si vypracovali až šestnácti brankový náskok, a tak si zahráli i ti kluci, kteří jindy nedostávají tolik času na hřišti. Po šedesáti minutách na výsledkové tabuli svítilo skóre 23:35 z pohledu domácích. Nicméně zápas nám ukázal, že neustále máme velké nedostatky, hlavně v obranné činnosti.

O týden později jsme se poprvé představili před našimi diváky v hale na Pražské Ruzyni. Soupeřem nám byl tentokrát celek ze Strakonic.

Zápas se od první minuty ubíral jasným směrem. Obrana, která se opírala o velice dobrý výkon brankáře, který navíc rychle rozehrával a zakládal tak rychlý útok, fungovala mnohem kompaktněji než v prvním zápase. Za celý první poločas jsme dostali jen osm branek. Poločasové skóre bylo 22:8 pro nás. V Druhém poločase i přes zhoršený výkon v obraně jsme navyšovali náskok na soupeře až na konečných 44:23 Úspěšný zápas dokládá fakt, že každý hráč v poli, který se dostal na soupisku, aspoň jednou vsítil.

Udělali jsme dva malé kroky vedoucí k velkému cíli. Jen tak dál, neusnout na vavřínech a tvrdě pracovat.