Vítek je odchovancem chrudimské házené, kde vyrůstal i se současným spoluhráčem Janem Syřínkem. Házenou začal hrát v 8 letech a do Dukly zamířil při studiu na gymnáziu. Zde se učil zejména v juniorce a poté jako dvojka za Kamilem Piskačem. Letos však na něm leží větší zodpovědnost v roli prvního pivota „A“ mužstva.

 

V týmu jsi první rok jako jednička na postu pivota, jak jsi spokojeny s výkony svými a týmu celkově?

Nevím, jestli jsem ten pravý, kdo by měl své výkony hodnotit. Ale zatím jsem sám se sebou celkem spokojen, mám ale ještě dost nedostatků, hlavně v zakončení. Výkony týmu jsou myslím dobré, za to mluví i to, že jsme ještě neprohráli, vždycky bojujeme až do konce.

Řádně omlazené Dukle se moc nevěřilo, ale zatím je jako jediná neporažena, jak dlouho myslíš, že může tato série trvat?

Doufám, že to bude trvat co nejdéle. Jak už jsem řekl, vždycky bojujeme až do konce a to se nám zatím vyplácí. Na hřišti i mimo něj si všichni dobře rozumíme, i to se podle mě podepisuje na našich výkonech.

Poslední zápas jste vyhráli na půdě outsidera z Přerova, ale průběh zápasu přesvědčivý nebyl, můžeš popsat, čím to bylo?

 Je to tak, výkon moc přesvědčivý nebyl, možná jsme soupeře trochu podcenili. Koncentrace na zápas nebyla tak vysoká a brzo jsme se přizpůsobili hernímu stylu soupeře. Ale dva body jsme získali, což je pro nás důležité.

Od začátku sezony Duklu srážejí zranění, myslíš, že po zotavení všech hráčů můžete být ještě silnější?  

Hlavně doufám, že už se nám zranění budou vyhýbat. Když budeme všichni fit, tak by se mohly lepšit i naše výkony.

Ty sám jsi nehrál, jak vážné tvé zranění je a budeš moci nastoupit k dalšímu zápasu?

Ano, nehrál jsem, protože jsem si minulé úterý na tréninku podvrtnul kotník, nebylo to nic vážného. Dnes už jsem znovu trénoval, takže v sobotu nastoupím.

Teď možná odradíme nějaké fanynky, ale tvá přítelkyně hraje taktéž házenou a to za pražskou Slavii, řešíte spolu právě házenou či nikoliv? 

Házenou samozřejmě řešíme, vzájemně se chodíme podporovat na zápasy, když to zrovna rozlosování soutěže dovolí. Ale občas si oba od házené také rádi odpočineme.

Další otázka směřuje na tvůj studijní život. Jak zvládáš studovat ČVUT a chodit na tréninky?

Není to úplně jednoduché, v prvním ročníku jsem stíhal většinou jen 3 tréninky týdně, teď už je to lepší. Skloubit to dohromady, tréninky a školu, zabere dost sil i času, ale zvládnout se to dá.