Ve třetím a čtvrtém kole jsme zavítali dvakrát na cizí palubovku, do Kopřivnice a Jičína V neděli 5. října jsme se vydali na dlouhou cestu do vzdálené Kopřivnice, kde jsme odehráli utkání třetího kola. Díky dobrému vstupu do zápasu jsme si vypracovali už v prvních desetiminutovce několikabrankový náskok. V další fázi prvního poločasu se nám už tolik nedařilo. Hra byla rozkouskovaná s velkým počtem vyloučení, soupeř se dotáhl na rozdíl tří branek. Byli jsme nuceni reagovat oddechovým časem, po němž se naše hra znovu zklidnila a my jsme si opět vytvořili větší náskok. Skóre v poločase bylo 19:12 v náš prospěch.

Úvod druhého poločasu se nám vydařil, soupeři jsme odskočili na desetibrankový rozdíl. Tím začínalo být jasné, kdo si ze zápasu odnese oba body. V poslední čtvrtině zápasu, skóre rychle narůstalo na obou stranách. Po závěrečném hvizdu na ukazateli svítilo bláznivé skóre 47:35.

Vstřelených 47 branek poukazuje na silný útok na úkor slabší obrany. Počet obdržených gólů svědčí o naší špatné obraně i o slabším výkonu brankářů. Nicméně každé dva body z venkovního prostředí jsou cenné.

Další víkend, v sobotu 11. 10., jsme jeli na utkání čtvrtého kola opět na cizí hřiště, tentokrát do Jičína. Soupeř povzbuzený vítězstvím ve třetí kole na horké půdě v Karviné, v nás budil respekt. Vstup do zápasu se nám však znovu vydařil, od začátku jsme vedli. Náskok se nám dařil postupně navyšovat. Poločasový výsledek 13:18 z pohledu domácích poukazoval, že zápas ještě není definitivně rozhodnut. Začátek druhé půle zase patřil nám, do 35. minuty se nám povedlo vedení navýšit. Tím se utkání dalo považovat za rozhodnuté. Skončilo poměrem branek 34:25 pro nás.

Úspěch nám přinesl koncentrovanější výkon v obraně, což dokumentuje skutečnost, že jsme inkasovali o deset gólů méně, než v minulém kole. Udržení vítězného tažení s maximálním počtem dosažených bodů jsme po právu mohli oslavit tradičním pokřikem ve středovém kruhu.

V pátém kole nás čeká tým Talent Plzeň. Utkání odehrajeme v sobotu 18. 10. v domácí hale na Ruzyni. Přijďte nás podpořit, úvodní hvizd je plánován na pravé poledne.

Šimon Souček