Ve čtvrtém kole jsme přijeli na palubovku Jičína. Již několik dní předem jsme věděli, že se budeme muset obejít bez kapitána D. Mubenzema, který plní své hráčské povinnosti v týmu mužů HC Dukla Praha. K němu se ještě přidala absence dalšího důležitého hráče Daniela Kývaly. Do Jičína jsme tak jeli oslabeni, ale odhodláni vyhrát a odvést si od Řáholce oba dva body.

Zápas začal poněkud rozpačitě. Již v páté minutě obdržel Filip Březina druhý dvouminutový trest. Oslabení jsme však zvládli a dokonce ho vyhráli 2:1 i díky přesné a tvrdé střelbě Filipa Herzána. Po několika minutách jsme soupeři odskočili na rozdíl asi pěti branek. Ten mohl pohodlně narůstat, kdyby nás však nezradila koncovka. Nedané náskoky z pivota, sedmimetrové hody a uspěchaná střelba vedly k tomu, že se Jičínští opět dokázali dotáhnout na dostřel jedné branky a dokonce i vyrovnat. Do poločasu jsme však dokázali vstřelit alespoň o jednu branku víc a tak jsme si do přestávky odnesli těsné vedení 12:11.

V hale byla slušná divácká kulisa – něco okolo stovky lidí přihlíželo tomu, jak se oba celky pouštějí do druhé půle. Začátek druhého poločasu nám vyšel na výbornou a rázem z toho bylo vedení 21:14. Zlepšili jsme obranu a tím znemožnili soupeři střelbu. Když už se tak stalo, v bráně nás podržel O. Zavázal, kterému se v prvním poločase moc nedařilo, a zdálo se, že dojde k nasazení M. Štefaniče. K tomu však nedošlo a vše opět začalo fungovat tak, jak by mělo. I naše koncovka se výrazně zlepšila a to vedlo k tomu, že už jsme si soupeře nepustili “na tělo“. Se zhruba sedmibrankovým rozdílem, který jsme si udržovali, byli k vidění i velmi povedené házenkářské akce, za které by se nemuselo stydět žádné mužstvo. Konec zápasu přinesl ještě pár zbytečných technických chyb a několik jičínských protiútoků.

Nic z toho ale nezabránilo tomu, že si z Královehradeckého kraje odvážíme výsledek 29:24, dva body a pocit, že i bez největších opor se dá vyhrávat.

V příštím kole přivítáme rivala z Plzně. Zápas se odehraje v sobotu 18.10. v hale na Ruzyni od 14.hod.

Krouský