V pátém kole nás čekal na domácí půdě, celek pomýšlející na medaile a vicemistr za uplynulý rok, Talent Plzeň. Z předchozích let těchto ročníku vyšla v regulerním zápase vždy vítězně Plzeň, proto jsme chtěli konečně tohoto soupeře porazit. Navíc snad poprvé bylo cítit, že nejsme týmem, který by měl tahat za kratší konec. Pomáhalo tomu i sebevědomí, které jsme proti nim nabrali ve dvou přípravných utkáních před sezónou, kdy jsme soupeře až překvapivě lehce přehráli, avšak nebyli v plné sestavě. Nyní stáli hosté proti nám v plné síle. My po návratu kapitána D. Mubenzema a D. Kývali jsme též byli v plné sestavě.

Zápas, jak se čekalo, začal ve velmi ostrém tempu. Oba celky nastoupili s tvrdou a agresivní obranou , kdy se v prvních minutách výrazně žlutilo. Přesto padalo hodně gólů. Po zhruba prvních 5 minutách byl stav 4:1 pro nás, hlavně díky třem dobrým zákrokům O. Zavázala proti střelám nejlepšího střelce hostů. Tento rozdíl dlouho nevydržel a po chvíli byl stav opět vyrovnán a okolo 20. minuty se dostala Plzeň do vedení o 2 branky. Po výměně gólmanů jsme si naštěstí nenechali soupeře utéct a rázem dvoubrankové vedení bylo na naší straně. Bohužel soupeř v posledních minutách vyrovnal. Poločasový stav tak činil 17:17.

Po střeleckých radovánkách v prvním poločase se mohli diváci těšit téměř na stejnou porci branek v poločase druhém. Druhá půle začala tak, jak skončila ta první, tedy soupeř musel stále dotahovat jednobrankovou ztrátu. Tempo hry se stále neměnilo a neměnilo se ani nasazení hráčů a jejich pěkné střelecké akce. Podotkl bych, že většinu zápasu odehráli oba týmy v základních sestavách. Po patnácti minutách jsme začali zas my tahat za kratší konec a dotahovat 1-2 gólovou ztrátu. Před začátkem poslední desetiminutovky jsme dokázali vyrovnat, proto jsme si vzali time-out a začalo se de facto od znova. Bohužel soupeř dokázal zvýšit rozdíl ve skóre o dvě branky a my jsme fatálně propadli střelbou z křídla, kdy jsme to během čtyř minut měli 0/4 a udělali z brankáře, který vlastně téměř celý zápas vytahoval míč z brány, udělali hvězdu utkání. V posledních vteřinách jsme tak pouze korigovali skóre na 31:35 a odcházeli s pocitem, že to dnes mohlo konečně vyjít, ale nestalo se tak. Nakonec tedy došlo na trenérova slova, která vštěpoval celou přípravu, že se síla mančaftu potvrdí v posledních deseti minutách a to se skutečně ukázalo. Snad nám tato prohra hodně dá a příště to snad budeme my, kdo se bude radovat.

Příští sobotu sehrajeme utkání v Ostravě. Celkem jenž, by měl být poslední z řady soupeřů, kteří se budou pohybovat v druhé části tabulky.

Burdátš