S házenou začal výrazně později než jeho současní spoluhráči, ale dnes je platným členem týmu. Známe ho z televizních obrazovek a trénoval ve Füchse Berlin. Těmito zkušenostmi se může pochlubit specialista na obranu Jakub Kern.

 

Kubo, co říkáš na vstup do soutěže, který tví spoluhráči zvládají celkem dobře?

Jsem mile překvapen. Není tajemstvím, že Dukla omladila kádr před začátkem sezóny a na postech, kde hráli zkušení hráči jako Kamil Piskač, Radek Mráz nebo Vojta Šik, hrajou nyní mladí kluci. Někteří dokonce ještě hrají za starší dorost. Líbí se mi celková bojovnost mužstva a že se hraje vážně až do posledních vteřin. Vždyť první zápas, který kluci sehráli s rozdílem větší než jeden gól, byl nyní se Zlínem. Samozřejmě ne vždy to byl optimální výkon, ale bojovností a v některých zápasech trošku i štěstím viz. gól Dana Rangla s Frýdkem Místkem v posledních vteřinách zápasu, se daří dosáhnout na bodový zisk.

 

Ty jsi ještě do zápasu nenastoupil kvůli vleklému zranění, kdy tě budeme moci vidět opět v dukelském dresu?

To mě samozřejmě velmi mrzí, na novou sezónu jsem se těšil, protože kvůli studiu v Berlíně jsem od března neodehrál žádný ligový zápas. Mezi klukama v obraně jsem se také cítil dobře, takže když jsem se zranil na ranním dobrovolném tréninku a zjistil diagnózu, byl jsem opravdu velmi zklamaný. Snažím se, co to jde, abych se uzdravil co nejdříve, nicméně vše je teď na doktorech a na fyzioterapeutech, jestli mi to už dovolí. Každopádně očekávám návrat již v nejbližší době.

 

Loňskou sezonu vás trápila utkání na palubovkách soupeřů, letos z nich vozíte body pravidelně, dokážeš to nějak vysvětlit?

Co na to říct, také netuším :). Mně jako hráči se vždy hrálo lépe v domácí hale, kde nás naši fanoušci hnali. Proč kluci nyní vyhrávají zápasy spíše venku, opravdu nejsem schopný říct. Pozitivní orat oproti loňsku to určitě, teď to chce ještě se vrátit k těm domácím výsledkům.

 

Loni jsi půl roku trénoval v akademii německého Füchse Berlin, jak bys to porovnal s českou extraligou?

Trénování s Füchse Berlin hodnotím velmi pozitivně. Kluci byli většinou mladší  nebo stejně staří jako já, proto si myslím, že jsem mezi ně celkem zapadl a to jak po lidské stránce, tak po stránce herní. Trenér byl také poměrně mladý kluk, takže jsme si rozuměli. Kdybych to měl porovnat, tak bych řekl, že výkonnostně nebyli moc odlišní od nás. Nicméně je na nich ale vidět, když některý z hráčů hraje nebo alespoň trénuje s A týmem. To je opravdu poznat rozdíl. Každopádně si myslím, že jako mužstvo by se Füchse B v české extralize pohybovali někde nahoře v tabulce.

 

Poslední otázka k házené, ty jsi s ní začal již v pokročilém věku, což není úplně běžné. Jak ses k házené dostal? A věřil jsi, že jednou budeš hrát extraligu?

Byla to spíš náhoda. Házenou jsem poprvé viděl a hrál na základní škole v 8 třídě. Tehdy jsme postoupili do celorepublikového finále a to vlastně nikdo z nás nikdy předtím házenou nehrál, byli jsme absolutní amatéři. V té době jsem ještě trénoval v jednom atletickém týmu, nicméně jsem se musel rozhodnout, jestli přestoupit do jiného oddílu, kde měli starší žáky nebo začít s jiným sportem. Vyhrála házená a i přestože začátky nebyly nic moc, protože sem byl mezi ostatními opravdu hrozné poleno, tak jsem to vlastně jako jediný z mého ročníku vydržel a dostal se i do A-týmu, což v tu chvíli bylo pro mě nepředstavitelné. Poleno jsem pořád, nicméně v obraně mi to tolik nevadí, takže se soustředím na ni a doufám, že jsem týmu nápomocný :).

 

Jsi studentem na zemědělské univerzitě a bakalářskáčást je hotova, jak zvládáš tu magisterskou a k tomu házenou?

Teď píšu akorát diplomovou práci a další předměty mám už jen v letním semestru. Poté přichází státnice, ale věřím, že je zvládnu, stejně jako jsem zvládl ty předešlé. S házenou by to mělo jít skloubit dohromady. Otázka sice je, jak se zaměstnáním, které v tuto chvíli řeším, přece jenom za chvíli už student nebudu, nicméně pevně věřím, že to vše zvládnu.

 

Tvou tvar mohou fanoušci znát i z televize Nova, ale kvůli studiu v zahraničí jsi byl nucen toto povolání ukončit. Řekni nám, je nějaká moznost, že se znovu ukážeš na obrazovkách?

To v tuto chvíli nedokážu říct, vše je na vedení TV NOVA. Měli jsme sice dohodu, že mi umožní se po studiu v zahraničí vrátit na obrazovku nebo se o to alespoň ucházet (tzn. další kamerové zkoušky), nicméně v tuto chvíli to není na pořadu dne. Proto se dívám i po dalších alternativách, takže uvidíme :).