V pátém a šestém kole jsme odehráli zápas doma s Plzní a venku se Zlínem.

V sobotu 18. října nás čekal teprve druhý domácí zápas, a to s celkem Plzně, se kterým jsme se utkali již dvakrát o přípravě, ale věděli jsme, že tento zápas bude úplně odlišný. Bohužel kvůli naší absenci tří spojek se musela změnit celá sestava, a tak jsme si museli zavolat na pomoc kluky z nižších ročníků. Avšak i přes velkou marodku, díky naší dobré agresivní obraně, byl stav utkání po 15 minutách 8:3 a poločas jsme chtěli ve stejném tempu dohrát. Ale poté jako bychom přestali bránit, proměňovat šance a o poločase bylo skóre už jen o tři branky, 12:9.

Do druhého poločasu jsme nastoupili jako na začátku utkání s agresivní obranou a rychlým přechodem, a také díky tomu jsme soupeři hned na začátku utekli o 5 branek, tento rozdíl se ještě zvětšoval a my jsme v pohodě zápas dohráli a získali jsme další 2 body. Výsledkem bylo skóre 30:23.

Myslím, že tento zápas jsme předvedli dobrou obranu, od které bychom se chtěli v budoucnu odrážet. Hráči, kteří nastoupili jako „náhrada“ za ty nemocné, se předvedli dobře, včetně našich spoluhráčů, kteří jsou ještě ve st. žácích, kteří by ale měli zapracovat na koncovce. Nicméně těchto dvou bodů s kvalitním soupeřem si ceníme.

Další víkend, v neděli 26.10., jsme zajížděli na cizí palubovku, a to konkrétně do Zlína.

Na hráčích bylo vidět, že jsou unaveni z dlouhé cesty a že tento zápas nebude lehký. První polovina byla velmi vyrovnaná, a to díky tomu, že jsme neproměňovali vyložené šance a kvůli absenci gólmanské jedničky jsme se nemohli opřít ani o slušný výkon gólmana. Proto po prvním poločase jsme odcházeli do šaten za stavu 13:17 z pohledu domácích.

Díky hlasitému a důraznému proslovu trenérů se naše hra zlepšila, více jsme se koncentrovali a dokázali během pár minut navýšit skóre o další 3 branky. Tento rozdíl jsme si udrželi a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Po výhře 25:32 zůstáváme stále neporaženi a vedeme tabulku s počtem 12 bodů.

Tento zápas nebyl dobrou prezentací naší hry, ale věřím, že během 14 denní pauzy se dáme zase dohromady, aby jsme mohli dál bojovat o titul. Také bych chtěl pochválit Šimona Beneše, který i přes jeho neúčast na trénincích z důvodu nemoci ,jel s námi do Zlína a ve druhém poločase nás podržel hned několika svými skvělými zákroky.

Protože je teď reprezentační pauza, tak hrajeme až 8.11., a to doma s Frýdkem-­Místkem. Doufám, že nás přijdete podpořit do našeho vojenského areálu Ruzyně, utkání bude zahájeno ve 14:00.

Jakub Zelenka