V šestém kole podzimní části první ligy starších dorostenců na nás čekal ambiciózní soupeř – Ostrava. Doposud měli ostravští na svém kontě dvě výhry a dvě prohry. Oba své poslední zápasy, navíc venkovní, dokázal soupeř zvládnout a tak jsme na Moravu jeli s určitým respektem k soupeři, avšak odhodláni tuto bilanci o něco zhoršit.

Zápas pro nás nezačal podle představ. Možná, že tomu předcházela dlouhá cesta v autobuse a neúplná rozcvička, na kterou jsme zvyklí. Na to by se však týmy, které chtějí bojovat o nejvyšší pozice vymlouvat neměly. Skóre se “tahalo“ o gól o dva, což v plánu rozhodně nebylo. Soupeř nás přehrával v útoku trpělivou, postupnou hrou. My jsme se naopak snažili tlačit naši hru do co nejrychlejších protiútoků, což se nám nedařilo podle představ.  Od minulých zápasů jsme určitě vylepšili číslo technických chyb. To však kompenzovala neúspěšná střelba, která mířila buď vedle branky, nebo do domácího brankáře, který předvedl velmi slušný výkon. Navíc střelba levých křídel od zápasu s Plzní je stále žalostná. První poločas po nijak přesvědčivém výkonu skončil naším vedením jen o jednu branku – 14:13.

V poločasové přestávce se nám trenér snažil vnutit do hlavy to, abychom věřili rychlým útokům a zároveň nehráli zbrkle.

Začátek druhého poločasu opět nebyl dobrý i po výměně gólmanů. Pár sporných vyloučení oslabilo náš tým a u některých hráčů asi i psychiku. Tudíž to vedlo k otočení skóre zápasu, ale jen na pár minut, kdy jsme se znova dostali do vedení. Ostravští hráči se snažili co nejvíce rozhodit naši koncentraci a to všemi možnými prostředky – hlavně verbálně. Nepochybně nám pomohlo vyloučení jednoho z domácích hráčů po faulu na F.Herzána. Dostali jsme se do větší herní pohody, ale pořád to nebylo ono. Proto se trenér rozhodl k dalšímu střídání brankařů, přestože oba gólmani podali slušný výkon (oba okolo 45%).  Dalším velmi důležitým a zlomovým momentem byl v začínající poslední desetiminutovce sedmimetrový hod, na který se už podruhé postavil D.Varmuža. Po hvizdu rozhodčího trefil O.Zavázala přímo do obličeje. Okamžitě obdržel červenou kartu a tím zřejmě také potopil všechny naděje Ostravy na zisk bodů v tomhle utkání. Nás to samozřejmě vyhecovalo a
zápas jsme dohráli bez větších problémů a zvítězili 26:22. Tento zbytečně zdramatizovaný zápas nám ukázal, že dokážeme udržet nervy na uzdě a nějaké ostřejší poznámky nebo zákroky oplatit tvrdou obranou. Bohužel proměnit tyto emoce k zisku vítězství jsme dokázali právě až v posledních deseti minutách.

Zápas z pohledu brankáře Ondry Zavázala si můžete prohlédnout zde: rozhovor