Mladší žáci Dukly Praha odehráli již 4. kolo Pražského přeboru. Tento turnaj a jeho pořadatelství měla pod svými křídly znovu Dukla. Po vyrovnaných utkáních z úvodu sezóny se Dukle 4 nepodařilo udržet přijatelný rozdíl a s Duklou 6 jsme prohráli 6:23. Co mrzí nejvíc, je hra v útoku, kdy jsme se proti jiným turnajům nedostávali do takových příležitostí jako v předchozích utkáních a turnajích. S Chodovem jsme začali v podobném duchu. Šance jsme sice měli, ale k naší smůle se nám nedařilo je proměňovat. Vše se zlomilo až v 7. minutě 1. poločasu za stavu 6:6. Od této chvíle jsme začali hrát neuvěřitelnou obranu, kdy jsme hráče Chodova nepustili vůbec k ničemu, a když už jsme soupeře pustili do šance, spolehlivě chytali naši brankáři. Výsledek? 21:6, ano, je to tak, 23 minut jsme nedostali branku, i když jsme výrazně rotovali sestavou. S Loko Vršovice jsme otočili vše naruby. Začali jsme utkání s úplnými nováčky, z nichž skoro všichni byli na svém prvním turnaji. Kluci rozhodně nezklamali, naopak ukázali, že už se něco od září naučili. Zahráli si všichni stejně tak, jak by to v této kategorii mělo být. I když jsme tohoto soupeře vždy porazili obrovským rozdílem, tentokrát se jednalo o vyrovnané utkání. V poločase jsme vedli o branku 7:6 a na konci jsme se v poklidu dívali na světelnou tabuli, na které svítilo skóre 13:10. Na závěr dne jsme se utkali s naším nejbližším soupeřem ze Sokolu Vršovice. Znovu jsme na hřiště pustili rovnoměrně všechny hráče. Zkušení se nedokázali dostat do svého provozního tempa, mladí odehráli to, co jsme od nich chtěli, a proto nebylo utkání jednoznačné jako při jiných turnajích. Během celého utkání jsme si drželi vedení. V posledních 2 utkáních se nám tolik nezdařila obrana, kvůli tomu jsme neměli takový klid na útočnou hru. I přes vyrovnaný závěr posledního utkání si těsné vedení uhlídali mladí a mohli jsme slavit výhru 17:15.

Tento turnaj nám přinesl obraz toho, jaký máme počet hráčů, kteří mohou nastoupit do utkání a patřičně ho odehrát. I s hráči, kteří na tomto turnaji nemohli být, máme 18 hráčů, kteří mohou v jakékoli kombinaci odehrát utkání. Po 5 letech práce máme možnost vybrat si a střídat sestavu, jak se nám bude hodit. Je to jedinečný pocit mít možnost výběru. Navíc naše obrana už jde směrem, kterým jsme se rozhodli vydat. Stále nám ale ještě zbývá hodně detailů, na kterých musíme zapracovat.

Sestava: Plíhal, Horyna, Rakouský J., Dvořáček, Kropik, Pacal, Pytlicek, Ježek, Rakouský M., Grabemann, Lípa, Barda, Vlcek,

Trenéři Ondřej Václavek , Mářa Josefusova