Po reprezentační přestávce jsme se utkali na domácí palubovce s týmem z Frýdku-Místku. Soupeř vyhrál do této chvíle pouze dva zápasy a navíc prohrál proti Brnu, které pobývá spíše v druhé části tabulky. Všichni hráči ale věděli, že hráči SKP nás dokázali v minulosti obrat o body a jejich hlavní devízou je bojovnost a běhavá házená. Na naší straně chyběla největší opora a kapitán týmu – D. Mubenzem, který se zranil na reprezentačním srazu juniorů. Na straně druhé nechyběla největší hrozba pro náš tým – L. Rajnoha, jenž má nejeden zápas za „Áčko“ za sebou.

Soupeř přijel později kvůli dopravě. Zápas začal tedy zhruba o patnáct minut později, než bylo stanoveno. Hosté si přivedli s sebou i hlasitě podporující fanoušky. Naštěstí jim oponovali alespoň v prvním poločase naši mladší dorostenci, kteří výjimečně hráli až po starším dorostu. Od prvních minut jsme si vytvořili zhruba tří brankový rozdíl. Hlavně D. Kývala byl hodně při chuti. Také kvůli tomu museli frýdečtí okolo patnácté minuty vytáhnout obranu, což mělo velký dopad na zápas, hlavně pak ve druhém poločase. Kluci dokázali do konce poločasu vytvořit zhruba 7-8 technických chyb, což nám až do teď stačilo na celý jeden zápas. Přesto se to na hře ještě tolik neodrazilo a to hlavně díky proměňování branek, které hlavně z levého křídla bylo konečně příznivé. V poslední desetiminutovce jsme si dokázali vytvořit i 6-7 brankový rozdíl, bohužel zhoršenou obranou jsme o jasné vedení přišli, ale i tak poločasové skóre 17-13 pro nás vypadalo příznivě. O přestávce vysvětloval trenér, jak vyzrát na vysunutou agresivní obranu hostů a neházet jim míč přímo do ruky a tím je vlastně poslat do trháku.

Začátek druhého poločasu vypadal do osmé minuty ještě slibně, jelikož jsme si drželi 4-5 gólový odstup. Poté však nastala pohroma. Ze stavu 21-17 dokázal soupeř během dvou minut stáhnout rozdíl na 21-20 a tím se vrátit opět do hry. Naši se ještě stihli vzchopit a odskočit na tři branky. V šestnácté minutě však F. Herzán dostal třetí dvouminutový trest a tím pro něho zápas skončil. Zápas skončil i pro faulovaného hráče, jelikož při faulu byl zraněn natolik, že nemohl dál pokračovat. Naše cíle tedy byly značně zkomplikovány. Do 26. minuty stále Frýdek tahal za kratší konec, ale znova díky technickým chybám a laxní obraně bylo vyrovnáno a tak se schylovalo k dramatickému závěru. Frýdečtí hnáni svými fanoušky, kteří o sobě dali opravdu vědět, dokázali dvě minuty před koncem vzít otěže zápasu do svých rukou. Nám se podařilo ještě odpovědět. Hosté dokázali zareagovat a vstřelit další branku, my však již ne a proto následovala osobní obrana po celém hřišti. Dopadla však neúspěšně a soupeř dokázal vstřelit poslední definitivní branku tohoto zápasu. Na konci utkání nám bylo napočítáno hrozivých 23 technických chyb a dalo by se říci, že ten kdo neudělal ani jednu, tak nebyl téměř vůbec na hřišti. Téměř všechny tech. chyby pramenily z již zmíněných vypíchnutí balónu, ať už při driblování nebo při přihrávce. Takže vlastně je až s podivem, že jsme prohráli jen o 2 branky.

Příští týden zajíždíme do Zubří, kde budeme muset předvést kontrast zápasu s Frýdkem, abychom brali body.  Ještě předtím hned pět hráčů, ale pojede hrát ve středu pohárové utkání za muže a pro některé to bude poprvé, tak snad se předvedou v dobrém světle.

Burdátš