Na zápas osmého kola jsme odjížděli brzo ráno opět bez kapitána Mubenzema ale s poprat se o oba body.

Začátek zápasu byl ve znamení obran a brankářů a tak stav v 18 minutě 6-5 pro domácí dával tušit, že každá střela a každý zákrok brankáře bude hrát v konečné fázi důležitou roli.

Bohužel úsek mezi 20-26 minutou zvládli domácí excelentně  a vedení 11-6 bylo v tomto zasloužené, trápila nás koncovka a individuální chyby v obraně. Poločasový stav  9-14 tak nebyl náhodný.

Pokus o zvrat  nám nevyšel ani v druhém poločase. Nejdříve jsme snížili na rozdíl tří branek 11-14 abychom třemi technickými chybami dostali soupeře do pohodlného vedení  11-17.

Naposledy jsme byli soupeři  vyrovnanějším partnerem v polovině druhé půle, kdy jsme se šňůrou tří branek  dostali na rozdíl čtyř branek 16-20  zejména díky zlepšené obraně a koncovce.

Vzápětí jsme však  prostříleli z postu spojky  devět střel a bylo rozhodnuto. Konečný stav 20-28 je tak spravedlivý.

Naše celková úspěšnost se pohybovala pod 40% a s tím nelze pomýšlet na vítězství.  Pochválit tak lze jedině brankáře kde 18 zákroků je slušný výkon.

Příští kolo hrajeme doma s Karvinou a bude to zápas o udržení v horní části tabulky, je třeba se z posledních dvou porážet oklepat a zvednout hlavu. Máme na víc.

Branky:  Kývala  7, Hezán 5, Chmelík 3, Kopáč 3, Březina 1, Krouský 1, Viktora, Háza, Pospíšil, Šmíd, Patzel, Hradecký.

Zavázal:  18 zákroků.

Pavel Pauza