V devátém kole jsme uvítali celek z Karviné, který obydluje střed tabulky. Čekalo se tedy jasné vítězství, navíc když po dvoutýdenní absenci se vrátil na palubovky kapitán D.Mubenzem. Očekávanou hrozbou pro nás byla soupeřova hra s pivotem, kterou jsme díky systému 0-6 vcelku ubránili.

Zápas začal vyrovnaně, kdy jsme do stavu 4:4 museli dohánět soupeře. Poté díky zlepšené hře jsme odskočili na 10:4 a zdálo se, že v tomto tempu já pokračovat. Bohužel, jak již tomu u nás bývá, jsme dovolili hostům snížit manko na 12-9, vlastně spíše pravé spojce, které tam padlo téměř vše. V útoku jsme hráli chodící házenou, a když už jsme si vypracovali šanci, tak jsme buďto napálili brankaře nebo brankovou konstrukci. Většinu gólů jsme tedy dali z rychlého útoku. Do konce poločasu se nic zásadního nestalo a tak svítil na tabuli stav 16:12.

V druhém poločase se toho mnoho nezměnilo. Snad jen to, že soupeř dostal dvě červené karty. První za nevhodné chování po obdrženém dvouminutovém trestu a druhou za ostrý obranný zákrok. Jinak jsme stále vedli o 4-5 branek. Oslabený soupeř, který hrál do vyloučení prakticky se základní sedmičkou, začali ubývat postupně síly, a proto narostl konečný výsledek na 29:22.

Zápas, jak už bylo řečeno, probíhal většinu času v pomalém tempu. U nás kromě rychlých útoků neměla křídla ani pivoti téměř žádnou střelu na bránu, proto musíme na tomto nedostatku zapracovat.

Příští týden zajíždíme na poslední venkovní utkání tohoto roku a to do Lovosic, které neztratili zatím ani jeden bod. Pro nás to bude opravdu těžké utkání, jelikož se budeme muset obejít bez dvou našich klíčových hráčů, kteří odcestují s A-týmem na pohár do Makedonie.

Burdátš

 

Zde odkaz na pozápasový rozhovor s Filipem Herzánem