Třídenní turnaj v Mostě bylo to, co jsme potřebovali. Srovnání s námi rovnými družstvy nám v podzimní části pražského přeboru opravdu chybělo, i když jsme jako Dukla 4 byli v tabulce až druzí. Zde jsme měli velmi rychle zjistit, jak jsme na tom. Výsledek? 5. místo z 8 družstev, kdy 1. místo obsadila Dukla 6. Postupně jsme se utkali s Louny, kde jsme soupeře jasně přehrávali tvrdou a pohyblivou obranou a rozdíl zvětšovali až na konečných 10:4 především díky rychlým útokům. Stejně probíhalo i utkání s Mělníkem B s tím rozdílem, že jsme se tentokrát v úvodu trápili s obranou. I tak jsme ale vybojovali vítězství 9:5.

V sobotním programu nás čekala 2 nejtěžší utkání turnaje s Duklou 6 a Mělníkem A. V obou utkáních se ukázalo, že ve skutečnosti nepatříme úplně k tomu nejlepšímu, co v této kategorii v Čechách běhá v házenkářských halách. Obě utkání jsme soupeřům značně ulehčili jednoduchými chybami, které jsme udělali kvůli strachu něco udělat. Místo individuální akce jsme přihrávali ze stoje přímo do ruky soupeře. V obraně jsme pak neměli příliš šanci zabránit dosažení gólu, protože rychlé útoky se po ztrátě míče velmi špatně brání. Obě utkání jsou prohráli více jak 10 brankovým rozdílem, což pro nás není příznivé.

V neděli jsme doufali, že už udržíme naše výsledky z pátku. Čekal nás domácí Most, Ústí nad Labem a Lovosice. Na Baník jsme si věřili, úvodní hvizd rozhodčích ukázal, že trochu neoprávněně. I když jsme v úvodu hráli vyrovnaně, zbytek utkání jsme prohráli především kvůli nepřesně a ukvapené střelbě. Za Most nám dělal velké problémy J. Vojtela, který s námi v loňské sezóně odehrál některé turnaje. Nakonec jediná výhra nedělního dne se zrodila snadno v utkání s Ústím. Tito hráči mají před sebou mají ještě dlouhou cestu a tak se nelze divit, že jsme v utkání dominovali. Proměňovali jsme především rychlé útoky, ale také jsme zkoušeli střelbu z větší vzdálenosti.

Vrchol turnaje nás čekal v posledním utkání. Lovosice jsme v tomto ročníku potkali již podruhé a v obou případech se jednalo o těsné utkání až do úplného závěru. Pokud bychom počítali snadné ztráty, které rozhodly o těsném konečném výsledku, mohla rozhodnout hned ta první, kdy jsme nastoupili do utkání pouze v 5 hráčích, čehož jsme si na rozdíl od rozhodčích všimli hned. Bohužel si toho všimli i hráči Lovosice a hned nás ztrestali poté, co rozhodčí zahájili hru. Během utkání ale bylo takových chyb spousta. Po výpadku na konci 1. Poločasu, kdy nám Lovosice utekly na 5:8, jsme se obrovskou bojovností dotáhli na remízu. V závěru se nám změnou obranného systému na těsnou osobní obranu podařilo získat dva míče, které daly naději, že bychom mohli vyrovnat. Druhý z nich jsme chtěli využít ke vstřelení remízové branky, hráčům Lovosic se náš rychlý útok podařilo zastavit faulem a nám již zbyl čas pouze na střelu z dálky, kterou obrana zblokovala do zámezí. I přes prohru se jednalo o nejpřínosnější utkání turnaje, kéž bychom mohli hrát víc takových utkání během mistrovské sezóny.

S turnajem panuje velká spokojenost, odehráli jsme 4 opravdu těžká utkání, která nás nepochybně posunula dál a i sami hráči vědí, kde se musí zlepšovat. Již tento víkend hrajeme další turnaji, který po jednoleté přestávce opět pořádáme se spolupráci se Sportovním areálem Břve. Čeká nás tu vybraná společnost, která nás znovu tvrdě prověří a my se na tuto prověrku těšíme.

Sestava: Vlček, Horyna, Vaněk, Rakouský J., Bergman, Kropík, Pácal, Pytlíček, Dvořáček, Rakouský M., Grabemann, Barda, Černá, Kaisler

Trenéři: Máří Josefusová, Ondřej Václavek