Týden po turnaji v Lovosicích se nám podařilo uspořádat velmi kvalitně turnaj pro mladší žáky, kam jsme pozvali družstva Plzně, Lovosic, Kutné Hory, Velké Bystřice, Zlína a dvou družstev Dukly Praha. Celá akce se konala od pátku do neděle ve Sportovním areálu Břve. Očekávali jsme, že se na nás chystají velmi dobré zápasy, ale že bude turnaj tak kvalitní jsme snad ani nedoufali.

V pátek jsme začali jako téměř tradičně s Duklou 6. Povedlo se nám držet krok celý první poločas do stavu 6:9, pak přišel ale nepochopitelný výpadek, který nám přinesl tento rok již tradiční rozdíl 10 branek na konci utkání. Na Kutnou Horu jsme si věřili snad nejvíce ze všech soupeřů. Velmi rychle jsme ale pochopili, že to bylo zcela neoprávněné. Naše snaha byla výrazně menší než v předchozím utkání a to se výrazně projevilo jak na předvedené hře, tak i na výsledku. Hráči Kutné Hory nás doslova smázli rozdílem 10 branek 18:28 a především počet branek, které naše obrana propustila, je hrozivý. Ve 3. utkání turnaje jsme narazili na favorita turnaje Plzeň a s ní jsme po předchozím utkání překvapivě drželi krok a odehráli jedno z nejlepších utkání turnaje. Na vítězství to ale nestačilo, i když jsme v poločase vyhrávali o branku 9:8. Pak nám jakoby došly síly a výsledkem byl znovu rozdíl 10 branek, což ale vzhledem k předvedené hře není ani trochu důležité. Naše utkání se střídaly jako den a noc. S Velkou Bystřicí jsme hráli, jako bychom snad ani hrát nechtěli a dle zásluh jsme dostali patřičný příděl branek. S nadějí jsme šli do nedělních utkání, kdy nás čekali Lovosice, se kterými hrajeme tradičně vyrovnaně a Zlín, který předváděl podobnou hru jako my. Lovosice na nás ale i tentokrát vyzráli. Výraznou překážkou pro nás byl později vyhlášený nejlepší střelec turnaje v dresu Lovosic, který nám dal tolik branek, že jsme tentokrát prohráli i s Lovosicemi o 7 branek. Poslední šance nám zbývala v utkání se Zlínem. Znovu vyrovnané utkání, znovu prohra, ale tentokrát jen o 2 branky. Škoda jen, že jsme neudrželi vedení, které jsme si uchovávali po celou hrací dobu. Utkání jsme ztratili až na konci, kdy jsme se pokusili změnit naši tradiční obranu 3:3 na těsnou osobní obranu. Ne všichni naši hráči měli zájem, a proto se Zlínu povedlo nás dvakrát překonat a zvítězit 12:14.

Během vyrovnaného turnaje jsme zjistili, že nedokážeme hrát celou hrací dobu ve stejném tempu, i když na ostatních turnajích s tím nemáme problém. Každý z hráčů je součásti družstva a každý z nich musí přidat svůj kousek výkonu tak, aby družstvo uspělo, a to se bohužel v poslední době neděje. Rozhodně se na tréninku neflákáme, ale potřebujeme víc takových utkání a turnajů, a abychom šli do všech tréninků naplno. Za vyzdvihnutí stojí bojovnost v posledním utkání, která nám a divákům přinesla krásnou a vyrovnanou podívanou, která je vyprovokovala k hlasitému fandění.

Sestava: Horyna, Rakouský J., Bergman, Kropík, Ježek, Pytlíček, Dvořáček, Rakouský M., Grabemann, Procházka, Barda, Vlček, Lípa

Trenéři: Maří Josefusová, Ondřej Václavek