V posledním venkovním utkání tohoto roka jsme zajížděli do nedalekých Lovosic. Šlo o soupeře, který se možná překvapivě drží na prvním místě bez ztráty bodu. Nešlo ale o tým, který by se nedal porazit. Bohužel jsme se tentokrát museli obejít bez dvou opor týmu – kapitána D.Mubenzema a F.Březiny, jenž si plnili povinnosti v A-týmu. I přes toto oslabení jsme vstupovali do zápasu s tím, že jdeme vyhrát.

Zápas začal velmi vyrovnaně. Ve zhruba 10. minutě vystřídala, pro nás největší hrozba v zápase, V.Franc a rázem jsme vedli o dvě branky i díky zákrokům O.Zavázala. Po znovu naskočení levé spojky do hry, soupeř otočil skóre a vedení si udržel do konce první třicetiminutovky. Poločas skončil nadějným výsledkem 14:13 pro Lovosice.
Druhá půle se naopak od prvního poločasu stala noční můrou. Po prvních pěti minutách odskočil soupeř na pět branek a my žádné nepřidaly. Na to zareagoval trenér timeoutem. Naneštěstí nic nezměnil a naše neschopnost se prosadit v postupném útoku trvala do konce zápasu. Lovce to navedlo k euforii a vlastně i přes naši bojovnost se dohrával zápas v exhibičním tempu. Hlavně zmiňovaný V.Franc si dělal, co chtěl. Rozdíl mezi týmy se tedy propadl na konečných 30:19.
První poločas v takovéto sestavě byl až nad očekávání dobrý. Možná zaleknutí se z překvapivého výsledku, zakřikl hráče, jenž zažili kontrast oproti první půli. Za takovýto propad mohla naše zbrklá střelba ze spojek, kdy jsme téměř v každému útoku pobyli okolo 10 až 15 vteřin, a když jsme náhodou zůstali na soupeřově polovině déle, tak jsme prakticky nedokázali dohrát do křídla ani pivota. Tudíž celý útok ležel na třech spojkách, které za zápas vyprodukovaly 54 střel, z toho jen 13 našlo místo v bráně! Snad do příštího zápasu zapracujem na vytvoření lepších střeleckých pozic.
Našim posledním podzimním soupeřem bude příští týden nelehký soupeř z Nového Veselí.
Burdátš