V posledním utkání podzimu jsme na domácí půdě narazili na celek z Nového Veselí, kterému jsme chtěli vrátit zdrcující porážku z letního přípravného turnaje.

Hráči vstoupili do zápasu velmi vyhecováni. Za podpory rodičů a ml. dorostenců, kteří vytvořili skvělou atmosféru, otevřel zápas kapitán D.Mubenzem, poté však dokázal soupeř rychle zareagovat a po trefách z křídla se ujal vedení 1:2. Naštěstí nás to nerozhodilo a po tříbrankové sérii jsme odskočili na 4:2. Bohužel soupeř se vrátil rychle do zápasu a vyrovnal na 5:5 a následně si vzali i vedení. Po soupeřově tříbrankové šňůře vedl už 12:15. Do konce poločasu jsme, po osobce na tvůrce hry J.Dolejšího, dokázali stáhnout na 15:17.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili tak jako do prvního a prohrávali jsme 19:22, ale opět jsme snížili na 22:23. V této fázi přišel jeden z rozhodujících momentů, kdy se nám přestalo dařit v koncovce a soupeř odskočil na hrozivých 22:27. My jsme však nesložili zbraně, a po vyloučení jednoho ze soupeřových důležitých obranných hráčů a nasazení druhé osobky na spojku D.Zourka, jsme dokázali po krásné nahazovačce vyrovnat na 28:28! V této části zápasu byl po třetím dvouminutovém trestu vyloučen také F.Herzán. Do konce zápasu jsme díky dvou zahozeným šancím nedokázali dát už gól a soupeř si po velmi vyhroceném zápase veze domů vítězství 28:30. Hráčům toho nelze moc vyčítat, jelikož každý odvedl maximum a jen maličkosti rozhodovali o tom, kdo bude šťastnější.

Příští zápas sehrajeme znovu doma s Brnem, ale tentokrát již v jarní části a to 14.2..

Burdátš