SK Velká Bystřice je již tradiční pořadatelem turnajů, kterých se mladší žáci Dukly Praha účastní. I v lednu 2015 byl turnaj velmi dobře obsazen a naši mladší žáci skončili na 2. a 7. místě. Soupeři nám byla družstva Velké Bystřice, Kutné Hory, ŠKP Bratislava, Zlína a Olomouce.

Dukle 4 se podařilo zvítězit pouze v jednom utkání s Bratislavou, která byla nejslabším družstvem společně s námi a Zlínem. Bratislava ale překvapila Kutnou Horu remízou, která nám přisoudila až 7. místo. Tentokrát jsme turnaj pojali jako přípravu na jarní část sezóny, kdy jsme chtěli zjistit nové dovednosti nových hráčů, kterých bylo v naší sestavě nejvíce. Do Bystřice jsme totiž jeli se 4 úplnými nováčky, kteří neodehráli více jak jeden turnaj. Během turnaje navíc hráče postihla chřipka, a tak jsme v neděli hráli bez další 2 hráčů. Ostatní hráči přes vánoční prázdniny zapomněli většinu naučených dovedností, a tak máme zase na čem pracovat. Velkým pozitivem turnaje bylo zjištění, že někteří hráči mají obrovský zájem se zlepšovat a nedělá jim problém odehrát turnaj kvalitně i v jiné hráčské funkci, než obvykle hrají.

Společný přebor Prahy a Středočeského kraje začne 11.-12.4. prvním turnajem. Do té doby máme v plánu odehrát 3 přípravné turnaje, jeden z nich v rámci jarního soustředění.

Sestava: Grabemann, Vlček, Kaisler, Pácal, Procházka, Bergman, Kropík, Nikodem, Rakouský M., Rajtr, Pytlíček, Horyna, Lípa, Plíhal

Trenéři O. Václavek

M. Josefusová