Po více jak měsíční přestávce se opět sešli všichni účastníci Podkrušnohorské ligy v miniházené, tentokrát v městské sportovní hale v Lounech. Během herní přestávky se výkonnost jednotlivých družstev vcelku nezměnila. Daří se nám udržovat dominantní postavení v čele soutěže, ale velmi vyrovnané zápasy nyní zažíváme s Lovosicemi. Na podzim nám nesebrali ani bod, to se jim však tentokrát podařilo. Celý zápas Lovosičtí vedli, dokonce až o čtyři branky. Velkou pochvalu naši kluci zaslouží za bojovnost. Po nevydařené půli  nesložili zbraně a bojovali. V závěru jsme využili soupeřovo chyb a vyrovnali jsme, k vítězné brance dokonce chybělo jen pár vteřin. Vánoční pauza se projevila na kondici, ale chyby jsme dělali především v nedůsledné obraně. Tento pátý turnaj tak uzavřel první polovinu soutěže.

Pokud bychom měli po vzoru MS v Kataru vyhlásit hráče utkání – turnaje, tak by to byl jednoznačně Adam Bubák. Brankář, který má na svůj věk mimořádný gólmanský talent, který předvedl při mnoha jistých zákrocích, i při vyložených šancích z čáry brankoviště.

Střelecky tým táhne Jonáš Josef, který soupeřům na tomto turnaji nastřílel 18 branek a vede tak i celkovou střeleckou tabulku soutěže. Velmi dobře si vede ve hře jeden na jednoho, především ve fázi rychlého přechodu. Velmi silná dvojice nám vznikla na postu střední spojky, kde se doplňují Robert Peňažka(14) a Marek Holomek (6). Robert má obrovskou dravost a Marek zas uplatňuje výborný přehled po hřišti. Ondra Sedláček (1)po nabrání pár kilogramů, bude na tomto postu do budoucna také oporou.  Lídrům na pravé straně se příliš nedařilo. Dan Erebai a Martin Hrubý společně vstřelili jen 8 branek. Především Dan doplácí na nulový pohyb, který mu chybí při finální fázi zakončení. Křídla střílela branky většinou po vlastních individuálních akcích –Mikuláš Kabátník (5), Pátek (4), Bělohradský (1). Jakub Kratochvíl ani Kristián Duda branku nedali, ale nutno dodat, že hru křídel i pivotů dělají především spojky a to se u nás příliš neděje, zde máme rozhodně rezervy. Velmi spokojení jsme s defenzivní prací Jakuba Malantuka (4) na postu pivota, výborné zajišťování překazilo nejednu akci soupeře. V útoku pak musíme daleko více využívat jeho narostlé postavy. V obraně zatím tápe Denis Marek, jeho obrana se však jistě brzy zlepší, stejně jako se zlepšila jeho hra v útoku.

Příští prověrkou bude turnaj mladšího žactva, kde si vyzkoušíme konfrontaci s daleko silnějšími soupeři, než jsme dosud byli zvyklí.

Matěj Měchura