Poslední lednový den jsme se vydali na druhý přípravný turnaj v tomto roce a to do Litovle. Zde jsme měli původně odehrát čtyři utkání, ale kvůli sněhové kalamitě na Slovensku se nemohli dostavit HK Topolčany, tudíž se zápasy místo 2×18 min. hráli 2×25 min.. Přijeli jsme sem v téměř kompletní sestavě, která byla doplněná několika mladšími dorostenci.

Prvním soupeřem nám byl celek z Karviné, který jsme na podzim v lize porazili o sedm branek, a navíc sem nepřijel zrovna s širokým kádrem. Zápas začal vcelku vyrovnaně a až po nějaké době jsme dokázali odskočit na víc než dvě branky. Do konce poločasu se vývoj nijak neměnil. Zejména výkony brankáře Zavázala, v první půli, stojí za zmínku. Do druhého půle jsme nastoupili se zcela vyměněnou sedmičkou hráčů. Hra se začala častěji přerušovat, kvůli dosti vyhroceným soubojům a neukázněnosti hráčů Karviné, které často končily dvouminutovými tresty. To ovlivnilo průběh hry a zhruba od poloviny druhého poločasu se začal soupeř dotahovat, což ho natolik nakoplo, že pět minut před koncem, i díky naši zhoršené střelbě a technickým chybám, dokázal otočit skóre ve svůj prospěch, jenž dokázal udržet do závěrečného písknutí.

Kvůli absenci Slováků jsme museli další zápas odehrát hned po tom předešlém. Další utkání jsme tedy sehráli s KP Brno, které jsme na podzim porazili poměrně jasně 30:21, ale po předešlém zápase jsme si museli dát pozor na jakékoliv zaváhání. KB Brno posílilo o bývalého hráče Zubří Víta Kučeru, který je určitě přínosem pro Brněnský tým. Po znova vyrovnanějším začátku jsme dokázali postupně navyšovat skóre. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. V zápase jsme měli největší problém s proměňováním vyložených šancí a taky nám vázla spolupráce v obraně. I tak jsme však zápas dotáhli do vítězného konce 36:30.

Po dvou zápasové přestávce jsme se vrhli na posledního soupeře a to domácí druholigovou Litovel. Tento soupeř byl pro nás záhadou, jelikož jsme proti němu nikdy nehráli. Trenér před zápasem upozorňoval hráče, ať nedojde k žádnému podcenění, protože zápasy s takovýmito protivníky jsou často nevyzpytatelné. Opět nám trvalo, než jsme se rozehráli, ale rozdíl mezi námi a domácími byl po nějaké době znát a konec zápasu se odehrával v exhibičnímu tempu plným pohledných, divácky atraktivních akcí. Vzali jsme si slova trenéra k srdci, apeloval na proměňování vyložených šancí a koncentraci při koncovce, naše úspěšnost se vyšplhala na skvělých 70%.

Poslední prověrka, až na smolnou prohru s Karvinou, dopadla tedy docela dobře. Po dlouhé době se k nám připojil kapitán D. Mubenzem, který hned mohl slavit nejlepšího střelce turnaje. Za dva týdny nám začíná liga a to s jedním našich dnešních soupeřů – KP Brno.

Burdátš

Chtěl bych kluky pochválit za bojovný výkon a chuť do hry v průběhu celého turnaje. Bohužel jsme nezvládli koncovku s Karvinou, ale aspoň se máme zase z čeho poučit.

Sestava a Branky: Zavázal, Androník, Mubenzen 28, Patzel 4, Březina 10, Kývala 10, Krouský 9, Burdátš 3, Zelenka 2, Pospíšil 7, Viktora 2, Myslbek 6, Hozman 3, Chmelík