V sobotu 17. 1. 2015 jsme absolvovali 1. kolo soutěže pod názvem Žákovská liga v Kopřivnici. Pro nový soutěžní ročník 2014/2015 nastala v systému Žákovské ligy změna, kdy jednotlivé turnaje absolvuje až do posledního 6. kola stejný počet 25 družstev, jinými slovy řečeno, ze žádného kola nikdo nevypadává. Po posledním turnaji této dlouhodobé soutěže starších žáků vzejde na základě nejvyššího počtu dosažených bodů v tabulce „Mistr ČR“ pro tuto kategorii.

V prvním utkání kluci nenechali nic náhodě a proti nám neznámému soupeři z Nového Veselí, který na spojkách disponoval vysokými a šikovnými hráči, dotáhli utkání do jednoznačného vítězství.

HC Dukla – TJ Sokol Nové Veselí 29:19 (12:8)

Ke druhému utkání kopřivnického turnaje družstvo nastoupilo proti celku z Velké Bystřice. Soupeři jsme v průběhu zápasu nedali šanci a v celém klání jsme měli taktovku utkání v ruce. Potěšitelné na tomto utkání, ale i na utkání předešlém je, že do hry zasáhli všichni hráči družstva.

HC Dukla – SK Velká Bystřice 29:20 (11:7)

Ve třetím utkání nás čekal velice nepříjemný soupeř domácího klubu KH Kopřivnice. Utkání jsme nezačali dobře, kdy naše první tři gólové šance skončili na konstrukci soupeřovy branky. S domácím celkem, který velice hlasitě podporovali fanoušci, jsme se během celého 1. poločasu tahali o vedení, kdy jsme poločasové vedení o 1 branku získali na naši stranu. Začátek druhého poločasu nám bohužel nevyšel dle našich představ a poločasových rad v kabině. Soupeř nám v průběhu této fáze hry odskočil na hrozivý rozdíl 4 branek. Kluci i díky chycenému 7 metrovému hodu nastartovali zápasový obrat a v době mezi 34. až 39. minutou sérií čtyř branek v řadě srovnali skóre utkání na 15:15. Poslední minuta zápasu se nesla ve velice bouřlivé a nervózní atmosféře, nutno dodat i díky špatnému výkony obou rozhodčích. Soupeř v této poslední minutě získal vedení na svou stranu. Kluci se v několika chvílích před samotným koncem zápasu vzchopili a i díky troše pověstného štěstí srovnali v posledních třech vteřinách výsledek na remízový stav. Kluci zaslouží velkou pochvalu za skvělé morálně – volní vlastnosti, díky nimž dokázali tento vypjatý zápas otočit z nepříznivého stavu alespoň na remízu. Nicméně jsme po zápase kluky v kabině důrazně pokárali a upozornili je na chyby, které se nesmějí v dalších turnajích opakovat.

HC Dukla – KH Kopřivnice 16:16 (9:8)

Poslední utkání nás čekal soupeř z Bělé pod Bezdězem. Před utkáním jsme kluky upozorňovali, že nechceme, aby se opakoval zápas předešlý. Kluci do utkání nastoupili velice zodpovědně a nenechali nic náhodě. Do hry opět zasáhli všichni hráči nominovaní do zápasu.

HC Dukla – TJ Sokol Bělá p.B. 31:17 (13:9)

Za celý průběh turnaje tým zaslouží pochvalu za bojovnost, zodpovědnost a týmové pojetí hry.

Děkujeme také fanouškům „rodičům“, kteří s námi absolvovali turnaj a kluky povzbuzovali při každém zápase.

Sestava a branky: Votava, Janda – Kuchař 1, Krušberský 22, Bartoš, Kaplan 6, Brabec, Vološin 20, Mikulenka 6, David 15, Turner 17, Magendans, Zeman 3, Choc 13, Heřt 1, Slavíček 1.

Další turnaj Žákovské ligy – 2. kolo, odehrajeme v sobotu 7. 2. 2015 ve Strakonicích proti družstvům z Úval, Liberce, Mostu a samozřejmě Strakonic.

Trenéři: Ondra Bílek a Martin Zeman