První zápas osmifinále Challenge cup

 

BRAGA – DUKLA 42-27

 

První zápas osmifinále Challenge Cupu v Portugalsku ukázal velikou sílu Bragy, která jako jediná byla nasazena přímo do osmifinále EP. V rychlosti a efektivitě střelby jsme dokázali držet krok až do stavu 10-10 Potom ale soupeř využil našich technických chyb a začal předvádět dynamickou a agresivní házenou, která je reálně nad naše síly.  Zejména tlak spojek a následná spolupráce s pivotem nám dělala problémy. Náš mladý tým se chtěl soupeři v rychlosti hry vyrovnat, ale to přineslo další chyby, které Braga trestala. Konečný výsledek hovoří reálně o síle obou celků. Za týden v domácí odvetě se pokusíme Portugalce porazit, což bude nesmírně těžké. Šance na postup je pouze teoretická, ale i vítězství o gól by nám přineslo body do koeficientu a pomohlo mladému týmu do budoucnosti. Právě proto EP hrajeme a dnes se ukázalo, kde a v čem je potřeba přidat, abychom mohli v dalších sezónách více v Evropě obstát!!!

Následující program je jasný, ve středu od 18:00 změříme síly s dosavadním lídrem z Plzně, kde všichni věříme, že si po portugalské misi zvedneme náladu a sebevědomí. Věříme v hojnou návštěvu našich fanoušku, kteří nám ke dvěma bodům pomohou.

Odveta challenge cupu je v plánu v neděli 22.2. od 16:30 v hale Slavia, kde se pokusíme portugalského soupeře porazit o co nejvíce branek, ale jak již bylo řečeno, i výhra o gól se počítá a právě zmiňovanou výhrou bychom rádi potěšily přiznivce Dukly a celé české házené.#beDukla