V pátek 23. a v sobotu 24. ledna jsme odehráli přípravný turnaj v Zubří. Našimi soupeři byly dva celky ze Slovenska, HC Sporta Hlohovec a MŠK Považská Bystrica plus domácí HC Zubří. Turnaj v průběhu zimní pauzy, kdy jsme pracovali hlavně na kondiční přípravě, nám měl ukázat, jak na tom jsme před startem ligy.

K prvnímu utkání jsme nastoupili v pátek proti pořádajícímu Zubří. Každý zápas rivalovi je vždy velice těžký, tentokrát navíc umocněn dlouhou cestou v autobuse. Navíc jsme všichni měli v hlavách souboj s tímto soupeřem ve stejné hale z osmého kola ligy, kdy jsme dostali tvrdou lekci a odvezli si odsud vysokou porážku.  Do zápasu jsme ale nastoupili velice odhodlaně, po pár minutách jsme si vytvořili tří až pěti brankový náskok, který jsme si udržovali až do poločasu. V druhém poločase se nám postupně dařilo náš náskok navyšovat až na výsledných 33:26. Tento zápas se dal určitě hodnotit kladně, obranná činnost společně s dobrým výkonem brankáře, ale i útočná fáze s kolektivním pojetím hry byla velkým příslibem do dalších dvou zápasů.

V sobotu ráno jsme nastoupili proti prvnímu ze dvou slovenských soupeřů, proti Považské Bystrici. Věděli jsme, že soupeř by neměl mít takovou kvalitu jako celek Zubří, ale rozhodně nebylo nic předem jasné. Nástup do zápasu byl znovu z naší strany velice povedený, brzy jsme si vypracovali několika brankový náskok. Pak ale se dostal do hry i soupeř a postupně našimi chybami se rozdíl začínal ztenčovat. Výkon v tomto utkání zdaleka nebyl tak povedený jako v prvním zápase. Nakonec se nám podařilo utkání dovézt do vítězného konce při skóre 25:21 pro nás.

K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti týmu HC Sporta Hlohovec. Věděli jsme, že tohle by měl být nejlehčí zápas a že zde to byla příležitost vyzkoušet si to, na co v soutěžních zápasech čas není. Od začátku utkání jsme byli napřed. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a bezpečně jsme zvítězili. V průběhu hry se na hřiště dostali i hráči, kteří jindy tolik příležitostí nedostávají, v čele s čerstvě uzdraveným Matějem Janotkou, který nastoupil po čtyřměsíční pauze. Matějův návrat se dá považovat za jedno z hlavních pozitiv tohoto turnaje.

Odehráli jsme tři kvalitní utkání, ze kterých jsme si odnesli plný počet bodů, ale stále je na čem pracovat a jisté chyby v naší hře se objevují pořád dokola. Do startu jarní části ligy nám zbývají tři týdny, tak snad uděláme, co bude v našich silách.

Šimon Souček