V neděli jsme přijeli na horkou jičínskou půdu, kde domácí bojovali o naději na udržení se v první osmičce zaručující playoff. Hned od začátku bylo na Jičínu znát větší nadšení a bojovnost. Zejména naše nedůsledná obrana jim dovolila až příliš a jen díky brankářům, kteří zneškodnili 3 sedmičky, jsme do šaten odcházeli se 4gólovým mankem.

Do druhé půle přišla zcela jiná Dukla, zlepšená obrana pomohla k tomu, že jsme stahovali rozdíl ve skóre, nicméně vyrovnat se podařilo až 7 minut před koncem. Do poslední dvouminutovky jsme vstupovali za stavu 22:23 pro nás. Jenže přišlo vyloučení a domácí vývoj skóre opět otočili na svou stranu. V závěru ještě Petr Rams trefil tyč, bohužel k míči už jsme se nedostali a tak zápas skončil šťastně pro domácí 24:23.

Příští týden přivítáme v Hale na Ruzyni tým HCB OKD Karviná, který taktéž jako Jičín bojuje o playoff. Rozhodně nás nečeká nic lehkého. Výhra by však zajistila výchozí pozici do playoff nejhůře ze čtvrté pozice, která zaručuje výhodu domácího prostředí. Proto Vás, fanoušky, zveme na poslední domácí zápas základní části a doufáme, že pomůžete domácím k dalším ligovým bodům. #beDukla