V sobotu jsme v hale na Ruzyni přivítali soupeře z Karviné, která se přijela poprat o účast v playoff. Zatímco Dukla už měla playoff jisté, Karviná nikoliv. Náš soupeř v zimní pauze posílil a hned se to projevilo v posunu tabulkou.

Dukla do utkání vstoupila již s uzdraveným Milanem Kotrčem a s vědomím, že vítězství jí pojistí konečné umístění v první čtyřce, která zaručuje výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále playoff.

Od prvních chvil jsme Karvinou přehrávali, prosazoval se zejména David Šůstek s Víťou Reichlem a ze sedmimetrových hodů byl velmi spolehlivý Kuba Sviták…první poločas skončil osmibrankovým rozdílem, konkrétně 20:12.

Ve druhé půli se v utkání nic nezměnilo, domácí Dukla si vytvořila náskok jedenácti branek, který v závěru lehce prohospodařila, ale o celkový výsledek se nemusela obávat. Tento důležitý zápas domácí zvládli na výbornou a berou výhru 36:31.

V sestavě jsme také mohli vidět v extraligové premiéře dorostence Honzu Chmelíka, který se vinou zranění a nemoci obou pravých křídel dostal hned do základu a nutno podotknout, že s tímto nelehkým úkolem si poradil velmi dobře.#beDukla

Nejvíce branek: Sviták 10/6, Šustek 8, Kotrč 6. – Veřmiřovský 12/2, Ivkovič 5, Monczka 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/2. Vyloučení: 6 (ČK Šustek):8 (přímá ČK Gelnar). Diváci: 180.

Jan Josef, trenér Dukly Praha: „Určitě chci poděkovat klukům, protože k utkání přistoupili zodpovědně. V závěru byl sice z naší strany menší výpadek, to ale bylo způsobeno prostřídáním hráčů a také kvůli tomu, že Karviná přistoupila k osobní obraně dvou lidí. Ke konci se tak hosté dostali díky naším chybám na rozdíl pěti branek. Po celé utkání jsme to ale měli v rukou my, vyhráli jsme také díky dobrému výkonu brankáře Petržaly.“

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná: „Toto je pro nás těžké zklamání, protože jsme se prezentovali opravdu špatným výkonem. Takhle se o osmičku nehraje. Víc k tomu utkání nemám co říci, byl to dnes nepochopitelný propad.“