Ve dnech 3. – 6. Dubna se uskutečnil tradiční Prague Handball Cup, kde nechyběli ani naši starší dorostenci.

Jelikož hlavní trenér Pavel Pauza nastupoval před turnajem do nemocnice, družstvo dostal do rukou asistent Jan Petružela. Pokyny byly jasné, udělat co nejlepší výsledek.

Základní skupinou, bez kvalitního měření sil, jsme prošli bez jediné prohry (4 vítězství a jedna kontumace, skóre 95:35), a tak jsme se v neděli připojili k tříčlenné čtvrtfinálové skupině k celkům Liberce a Murjani SG (LAT), ze které postupoval jediný tým do semifinále.

Obě utkání jsme zvládli plně koncentrovaní s obrovskou chutí vyhrát, a byli jsme připraveni se v pondělních dopoledních hodinách poprat o postup do finále s kvalitním Švýcarským celkem US Yverdon (tito soupeři vyřadili Ajax Copenhagen).

Soupeře jsme svou bojovností a odhodlaností vyhrát téměř nepustili do hry. Výhra 10:16 nás posunula do finále, které se hrálo od 16:00 v zaplněné hale na Podvinném mlýně proti celku Plzně.

Vstup do utkání jsme měli skvělý, hrála se kvalitní, bojovná házená na obou stranách, bohužel zkušený celek Plzně nás na začátku druhé půle tvrdě trestal po neproměnění našich vyložených šancí, brankový odstup si udržoval po celý druhý poločas a zvítězil tak rozdílem čtyř branek.

Na druhé místo turnaje Prague Handball cupu budeme určitě všichni vzpomínat jen v tom nejlepším.
Pochvalu si zaslouží celý tým za vzorný přístup po celou dobu turnaje.