Žákovskou ligu, tuto dlouhodobou celorepublikovou soutěž starších žáků jsme zakončili na krásném 3. místě!!!

Na poslední 6. kolo jsme zajížděli do Loun. Tento pro nás nejsilněji obsazený a důležitý turnaj jsme absolvovali pouze s jedinou ztrátou bodu a to s celkovým vítězem celé Žákovské ligy 2014/2015 družstvem HCB Karviná.

Na turnaji jsme se postupně utkali s týmy TJ Sokol Centrum Haná, HCB Karviná, Loko Louny a HC Zubří.

Z celého turnaje 6. kola bych chtěl především vyzvednout zápas proti zatím neporažené Karviné. Kluci předvedli opravdu kvalitní výkon, který byl potržen jejich bojovností, trpělivostí a ukázkou velkého fyzického fondu. Jen stěží hledala Karviná celých 40 minut recept na naši dobře zahranou obranu 3:3. Celý zápas byl až do poslední minuty velice napínavý a vyrovnaný. Skóre se během zápasu přelévalo z jedné strany na druhou, až se zastavilo na konečné remíze.

Výsledky v 6. kole Žákovské ligy

HC Dukla – TJ Sokol Centrum Haná 23:16 (12:12)
HC Dukla – HCB OKD Karviná 21:21 (12:12)
HC Dukla – Loko Louny 24:13 (11:7)
HC Dukla – HC Zubří 23:14 (10:8)

Sestava: Votava, Janda – Krušberský 22, Jánský, Brabec 2, Vološin 18, Mikulenka 6, Svítek 2, Slavíček 3, David 11, Turner 8, Kaplan 4, Heřt, Choc 16

Naši letošní účast v celém seriálu turnajů Žákovské ligy hodnotím velice pozitivně. Do jednotlivých turnajů ŽL zasáhli vždy všichni nominovaní hráči. Až na zápas s Plzní jsme vždy dokázali podat dobrý kolektivní, herní a fyzický výkon. Jako výtku považuji vysoké procento neproměňování střeleckých příležitostí. Celkové 3. místo je úspěchem, které jen potvrzuje naši dobrou práci s mládeží a upevnění tak nejvyšších pozic mezi top mládežnickými kluby v ČR. Náš celkový výkon byl umocněn také nejlepší obranou ze všech 25 družstev a třetím nejlepším útokem.

Všem hráčům bych chtěl poděkovat za jejich přístup na tréninku a celkově předvedeným výkonům v ŽL. Klukům, kteří přecházejí do kategorie mladšího dorostu, přeji mnoho úspěchů a nepřestávejte na sobě dále makat.

Poděkování patří také všem rodičům, kteří nám fandili a podporovali nás během celé sezóny. V každém turnaji byli vždy slyšet.
Na závěr připomínám, že medaile za 3. místo v Žákovské lize nám budou oficiálně předány dne 10. června 2015 v Brně o přestávce reprezentačního utkání můžu proti Francii.

Trenéři: Ondra Bílek, Martin Zeman a Petr Rams