Přirovnání k Jánošíkovi se možná bude zdát přehnané, ale ve skutečnosti je zcela vystihující. V posledních 2 turnajích mistrovské sezóny tomu tak opravdu bylo. Body jsme lacino dávali soupeřům ze dna tabulky a brali jsme je těm, kteří nám byli konkurencí v konečném pořadí? Jak to dopadne? To se dozvíme až 30.5., kdy společný přebor 2015 odehraje svůj poslední turnaj v Úvalech.

Turnaj ve Zruči nad Sázavou byl pro nás všechny premiérou. Nová cesta, nové okolí hřiště, ale stejní soupeři. S Mělníkem jsme začali vcelku dobře, uspokojivě fungovala obrana, a když se přidalo střelecké trápení nejlepších hráčů soupeře, svítil na tabuli nadějný poločasový stav 7:11. Po celou dobu byl ale soupeř o kousek lepší. Nám se druhý poločas nevydařil především v útoku, kdy jsme vstřelili pouze 3 branky a utkání skončilo 9 brankovým rozdílem 10:19. Ve druhém jsme se utkali s místní Zručí. Nerad to říkám, ale hra na jednoho hráče se Zruči brzy nevyplatí a to buď tím, že nebude mít další hráče k sobě, nebo se o něj soupeři dobře postarají. Nám se ho tentokrát podařilo ubránit, někdy úspěšněji, někdy méně. Úspěšněji v době, kdy jsme byli oslabení a zvolili jsme pro nás nevýhodou taktiku obrany, osobní obranu v oslabení. Výsledek? Výhra 2:0, protože jsme ostatním hráčů rychle zbavili míče. V poločase jsme vedli o 3 branky 8:5. Na konci se náš náskok snížil o jednu branku na 17:15. Kladem utkání bylo vystřídání a střelecké zapojení téměř všech hráčů. S Kutnou Horou jsme již podruhé hráli vyrovnaně. I když jsme byli herně lepší, nedařilo se nám proměňovat šance a náš náskok téměř vůbec nenarůstal. V půlce byl jednobrankový 9:8, na konci z toho byla remíza a první zásek Jánošíka. Od Dukly 6 jsme v každém poločase dostali desetibrankovou šištičku, i když jsme měli především v útoku dobré momenty, kdy jsme obranu přečíslili. Když už se nám to povedlo, smazal nás Kuba Roháč, kterému jsme vstřelili pouze 14 branek a sami jsme jich dostali 34.

O týden později jsme pořádali druhý turnaj ve Sportovním areálu Břve. Turnaj jsme začali společným utkání, které jsme tentokrát pojali jako přípravu na následující sezónu, tedy na začátku utkání nastoupili všichni mladí. Na výsledku to ale nebylo vůbec znát. Již v poločase jsme prohrávali o 13, když jsme vstřelili pouze 2 branky, o které se navíc postaral věkem minižák. Starší se z chyb mladších poučili a v 2. polovině již hráli téměř vyrovnaně, když jsme ji prohráli jen 9:11. Další utkání byla již znovu zajímavá. Jánošíkové podruhé, tentokrát s Úvaly, s družstvem, které bojuje o chvost tabulky společně s Kutnou Horou. Nechali jsme si utéct začátek utkání, dostávali jsme jednoduché branky a v útoku to v 1. polovině nebylo ono. Dokázali jsme se vybičovat k takovému výkonu, že jsme prohrávali dokonce o 9 branek a byli jsme zralí na ručník. Změnou na agresivní osobní obranu jsme v posledních 6 minutách dosáhli toho, že jsme náskok soupeře snížili na jedinou branku. Víc se nám ale nepodařilo, a tak jsme prohráli 22:23 v utkání, kde nám brankaři ani trochu nepomohli, bohužel. Co se nepovedlo s Úvaly, se podařilo se Sokolem Vršovice. Od začátku jsme vedli a pravidelně jsme navyšovali náš náskok. Hráčům Vršovic jsme nedali příliš možností, jak se prosadit a zvítězili jsme 28:16. Kutná Hora podruhé a my potřetí Jánošíkové. Znovu výsledkově vyrovnané utkání, na hřišti jsme sice jasně dominovali, získali jsme 20 míčů, ale také jsme jich 25 zkazili, především přihrávkami do rychlého útoku. Když už se nám podařilo přihrát přesně, trefovali jsme tyčky branky hostí. Svým průběhem mělo utkání dopadnout stejně jako to se Sokolem Vršovice, jen nám chyběly branky, remizovali jsme 13:13 a dali Kutnohorákům druhý bod za druhou remízu.

Na závěr bychom chtěli hráčům a rodičům poděkovat za mistrovskou sezónu, která se nám vcelku povedla, ještě nikdy jsme v soutěži neskončili po podzimu na 2. a po jarní části na 3. místě.

Na výsledkách se podíleli tito hráči: Vlček, Krásný, Horyna Vaněk, Rakouský J., Bergman, Nikodem, Kropík, Pácal, Pytlíček, Dvořáček, Rakouský M., Grabemann, Procházka, Rajtr, Lípa, Barda, Černý, Kaisler.

Děkujeme trenéři Ondra, Máří, Šárka